Sports
Motoru sports

Jonass Šveicē uzvar vienā braucienā0

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas sestdien Šveicē Frauenfeldas trasē izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta (PČ) 16.posmā

Pirmajā braucienā Jonass uzvarēja, atstājot aiz sevis savu komandas biedru un galveno konkurentu kopvērtējumā Horhi Prado no Spānijas, kamēr otrajā finālbraucienā abi braucēji bija mainītām lomām, Jonasam ieņemot otro vietu un Prado uzvarot. Lai arī abi sportisti ieguva vienādu punktu skaitu, pirmo vietu izcīnīja spānis.

Pirmā brauciena sākumā Prado izvirzījās vadībā, kamēr Jonass bija trešais. Kādu laiku viņš turējās šajā pozīcijā, taču spēja pacelties vienu vietu uz augšu. Turpinājumā galvenā cīņa risinājās starp Jonasu un Prado, latvietim galvenokārt esot iedzinējos, tomēr brauciena laikā vienā no līkumiem Jonass prata apsteigt savu komandas biedru un izvirzīties vadībā. Pārsvaru Latvijas sportists noturēja arī līdz brauciena beigām un izcīnīja drošu uzvaru. Trešais šajā braucienā bija amerikānis Tomass Kovingtons, bet ceturto vietu ieņēma Venecuēlas sportists Entonijs Rodrigess.

Savukārt otrajā braucienā atkal pirmajās divās vietās izvirzījās Prado un Jonass, spānim esot pirmajam. Šoreiz latvietim neizdevās atrast veidus, kā apsteigt savu komandas biedru un rezultātā Jonass izcīnīja otro vietu. Trešais otrajā braucienā bija austrālietis Hanters Lorenss, kamēr ceturtais palika Kovingtons.

Jau ziņots, ka Jonass kvalifikācijā ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Pēc 16 etapiem MX2 klasē vadībā atrodas Prado ar 692 punktiem, kamēr Jonasa kontā ir 664 punkti. Savukārt trešais ar 519 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens, kurš Šveicē ieņēma septīto pozīciju.

Šosezon aizvadītajos 15 posmos Jonass izcīnījis piecas uzvaras, tomēr pēdējos divos etapos viņš ne atsevišķos braucienos, ne sacensību summā uz goda pjedestāla nebija ticis.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē pirmajā braucienā ātrākais bija Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, otro vietu ieņēma Klēmāns Desaijs no Beļģijas, bet trešajā vietā ierindojās francūzis Romēns Fevrs.

Savukārt titulētais itālis Antonio Kairoli, kurš arī brauc KTM komandā, uzvarēja kvalifikācijā, bet pirmajā finālbraucienā bija vien astotajā vietā.

MXGP sezonas kopvērtējumā līderis pēc 15 etapiem ar 683 punktiem ir cits Jonasa komandas biedrs Herlingss, bet otro vietu ar 647 punktiem ieņem Kairoli, kamēr trešais ar 503 punktiem ir Desaijs.

Saistītie raksti

Paralēli pasaules čempionāta kārtējā posma sacensībām Šveicē norisinājās arī Eiropas čempionāta devītais etaps EMX250 klasē, kurā startēja Kārlis Sabulis. Latvijas sportists divu braucienu summā izcīnīja 14.vietu.

Sezonas kopvērtējumā vadībā ar 299 punktiem atrodas francūzis Matī Buaramī, kamēr Sabulis ar 113 punktiem atrodas 13.pozīcijā. Tikmēr vēl viens latvietis Tomass Šileika, kurš startējis tikai trīs etapos, ar 35 punktiem ir 28.pozīcijā.

Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot jaunu ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

LA.lv