×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. novembris, 2015
Drukāt

Dukurs joprojām alkst uzvaras

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

“Tiklīdz sajūtu pirmo ledu, motivācija atkal visaugstākā,” daudzie skeletonā izcīnītie tituli nav remdējuši divkārtējā olimpiskā vicečempiona Martina Dukura apetīti.

Kā zivs ūdenī

Iepriekšējā sezonā Martins uzvarēja sešos no astoņiem Pasaules kausa (PK) izcīņas posmiem, sesto reizi – arī kopvērtējumā un trešo reizi kļuva par pasaules čempionu. “Man tā lieta joprojām patīk, sagādā prieku, un tas ir galvenais, lai saglabātu motivāciju. Ja godīgi, vasarā, kad veicām lielu fizisko darbu, ar sevis piespiešanu nemaz negāja viegli. Taču līdz ar pirmo ledu vairs nav nekādu problēmu. Gaidu sacensību sezonu, gribas ātrāk sacensties ar konkurentiem.”

Latvijas skeletona izlase pašlaik trenējas Īglsas trasē, kur februārī būs pasaules čempionāts, bet PK izcīņa sāksies novembra pēdējās nedēļas nogalē Vācijā – Altenbergā. Atbrīvojies no lielā atbildības sloga pēc olimpiskajām spēlēm Sočos, Martins ir ļoti mierīgs, un labie rezultāti vairo pārliecību. “Man patīk, kā tagad jūtos psiholoģiski, braukšanas ziņā pirmo reizi jau pēc nedēļas treniņiem biju tuvu saviem labākajiem rezultātiem, kā zivs ūdenī,” priecājas 31 gadu vecais Martins.

Kad sportisti runā par eksperimentiem, tad parasti šķiet, ka rezultātiem jākrītas. Taču ne Martinam. Iepriekšējā sezonā viņš teju katrās sacensībās izmantoja citu slieču komplektu, iegūstot vairākas interesantas atziņas, bet šosezon pastiprināta uzmanība būs veltīta vasarā uzbūvētajām kamanām: “Man tās ļoti patīk, uzsākšu sezonu un mēģināšu tikt skaidrībā par dažām niansēm. Arī darbs ar sliecēm turpinās, izgatavoti astoņi jauni pāri, ir vēl idejas, ko sezonas laikā mainīt. Esmu sapratis, ka nav universālu slieču, kas visur iet ideāli, bet katrai trasei jābūt savām, pielāgotām.”

Šoruden Martinu uz ielas varētu nepazīt – uzaudzējis bārdu. “Gadījās nejaušas derības – mani izaicināja un es piekritu. Imidžs mainījās, bet neesmu domājis, uz cik ilgu laiku. Varbūt kādudien nodzīšu. Daudzi nepazīst un saka, ka izskatos vecāks.”

Mihas eksperimenti

Pēc ilgu gadu cīņas pavasarī gavilēja arī Martina vecākais brālis Tomass Dukurs, kurš pasaules čempionātā pirmo reizi uzkāpa goda pjedestālā, lai saņemtu bronzas medaļu, un bija otrais PK kopvērtējumā: “Mums visas vasaras ir vienādas, šī pat laikam bija vieglāka. Miha (fiziskās sagatavotības treneris Mihails Arhipovs. – I. S.) bija izdomājis, kā lielāku efektu panākt ar mazāku piepūli – tāds eksperiments. Jāatzīst, ka mazāk trenējāmies, taču testi rāda, ka viss kārtībā. 34 gadu vecumā progresēt grūti, tomēr ir mazliet labāk. Šogad par veselības trūkumu nesūdzos, ceļgali sakārtoti. Taču visu parādīs sacensības.”

Tomass ticis pie divām jaunām kamanām. “Daudz mēģinājām testēt pavasarī pēc sezonas, taču diemžēl nekas prātīgs nesanāca, tādēļ vasarā pilnveidojām vecās idejas. Būtisku jaunumu nav, bet materiālu izvēle un kvalitāte cita,” viņš skaidro. Mērķis esot katrās sacensībās cīnīties par visaugstākajām vietām.

Latvijas skeletona un bobsleja izlases līderi pirms sezonas saņēmuši lietošanā jaunas “BMW” automašīnas. Dukuri prot novērtēt drēbi, jo no Vācijas savulaik atveduši un notirgojuši daudz spēkratu. “Prieks saņemt jaunu un jaudīgu mašīnu, taču tā negarantē rezultātu. Protams, patīkami, ka viss sakārtots tā, lai sportistiem būtu vieglāk – sponsori, atbalstītāji, valsts finansējums. Jāteic, ka tik labi nekad nav bijis. Bumba ir mūsu pusē, atliek tikai sportot,” gandarīts ir Tomass Dukurs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+