×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Joprojām – dārgu spoguļu zādzības

autp_spogulis

Iestājoties gada tumšākajiem gadalaikiem – rudenim un ziemai –, zagļi sarosās, jo iegūt kāroto mantu un aizlavīties no notikuma vietas nepamanītam ir vieglāk nekā pavasarī un vasarā.

Ik gadu par upuriem kļūst transportlīdzekļu īpašnieki, kuru spēkratiem tiek nozagti sānskata spoguļi. Saskaņā ar BTA statistiku šā gada 10 mēnešos BTA saņēmusi 259 KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par transportlīdzekļu sānskata spoguļu zādzībām, kas ir par 18% vairāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā, vēsta kompānijas preses sekretāre Agnese Grīnberga.

Šā gada 10 mēnešos BTA par nozagtiem transportlīdzekļu spoguļiem atlīdzībās izmaksājusi 141 361 eiro, kas ir par 50% vairāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā. Vidēji par vienu šādu apdrošināšanas gadījumu BTA šogad izmaksāja apdrošināšanas atlīdzību 546 eiro apmērā, kas ir par 26% vairāk nekā pērn.

Izmaksāto atlīdzību summas pieaugumu šogad ietekmē ne tikai gadījumu skaita pieaugums, bet arī tas, ka garnadži šogad ievērojami vairāk izvēlējušies nozagt jaunāka izlaiduma gada un dārgāku transportlīdzekļu spoguļus.

Arī Valsts policijas eks­perti norāda, ka transportlīdzekļu sānskata spoguļi tiek zagti faktiski visu laiku. Zagļu mērķis ir tos realizēt tālāk, lai iegūtu naudu, par ko iegādāties, piemēram, narkotiskās vai psihotropās vielas. Valsts policijas aplēses liecina, ka divas trešdaļas transportlīdzekļu sānskata spoguļu zagļi ir narkomāni.

Andrejs Sozinovs, Valsts policijas Rīgas Kriminālpolicijas priekšnieks: “Iemesls, kādēļ zog tieši spoguļus, ir pavisam vienkāršs – zādzībai nepieciešamas vien dažas sekundes, un to var izdarīt gandrīz bez nekādiem papildlīdzekļiem. Kamēr spoguļu stiprināšanas metodes nemainīsies, tikmēr arī zādzību metodes nemainīsies. Galvenā problēma ar spoguļu zādzību apkarošanu ir spoguļu identifikācijas sarežģītība – ja spogulis nav marķēts, tad noteikt tā īpašnieku ir gandrīz neiespējami. Jāņem vērā arī tas, ka marķētu spoguli ir arī gandrīz neiespējami pārdot, tādēļ policija iesaka autovadītājiem marķēt spoguļus, jo tādā veidā spogulītis kļūst zaglim “mazāk iekārojams”. Reiz Rīgā bija pat gadījums, kad auto īpašnieks konstatēja, ka viņam nozagti marķēti spoguļi, bet vēlāk tos atrada savā pastkastītē – zaglis bija noņēmis spoguļus, pamanījis marķējumu un iemetis spoguļus pastkastē, jo sapratis, ka nevarēs ar tiem neko nopelnīt.”

BTA secinājusi, ka šogad visvairāk spoguļu nozagti “BMW” (36% no visiem gadījumiem), “Mercedes Benz” (17%) un “Audi” (11%) markas transportlīdzekļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+