×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

Joprojām lielāko daļu transplantācijām nepieciešamo orgānu Ķīnā iegūst no ieslodzītajiem

mugura2

Joprojām lielākā daļa transplantāciju operācijām nepieciešamo orgānu Ķīnā tiek iegūti no ieslodzītajiem, kas sodīti ar nāvi, pavēstījis veselības ministra vietnieks Huans Dzjefu.

2007.gadā Ķīnā tika aizliegta tirdzniecība ar cilvēku orgāniem, bet 2009.gadā tika sākts darbs pie nacionālās donoru sistēmas izveides, taču pieprasījums pēc orgānu transplantācijām Ķīnā joprojām ievērojami pārsniedz piedāvājumu.

Ik gadu Ķīnā tiek veikti aptuveni 10 000 orgānu transplantāciju operāciju, bet vēl aptuveni 1,3 miljoni cilvēku spiesti gaidīt rindā.

Šāda situācija ir labvēlīga augsne nelikumīgai orgānu tirdzniecībai un orgānu piespiedu ziedošanai.

Ķīnas Mediķu asociācija, kas pārstāv Ķīnas ārstus, 2007.gadā paziņoja, ka Ķīna vairs transplantācijas operācijās neizmantos ar nāvi sodīto ieslodzīto orgānus, izņemot gadījumus, kad tie būs nepieciešami viņu tuvākajiem radiniekiem.

Vēl 2009.gadā Huans apgalvoja, ka ar nāvi sodīto ieslodzīto tiesības tiekot ievērotas un viņu orgāni tiekot izmantoti tikai pēc rakstiskas piekrišanas saņemšanas.

Starptautiskās cilvēktiesību aizstāvju organizācijas jau ilgstoši pārmet Ķīnai ar nāvi sodīto ieslodzīto orgānu izmantošanu transplantācijām bez pašu ieslodzīto vai viņu ģimeņu atļaujas. Pekina gan šādas apsūdzības noraida.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+