×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. septembris, 2016
Drukāt

Sprādzienā Alūksnē cietušie joprojām mitinās pagaidu mājokļos (1)

Ekrānšāviņš no "Aluksniesiem.lv"Ekrānšāviņš no "Aluksniesiem.lv"

Alūksnē pēc 3. septembra vakarā daudzdzīvokļu namā notikušā gāzes sprādziena evakuētie 33 cilvēki jo­projām apmetušies pagaidu dzīvesvietās. Ēkā, kurā pēc sprādziena parādījās plaisas, nav pieejami 15 dzīvokļi.

Kā informē Alūksnes pašvaldības pārstāvis Druvis Mucenieks, ir veikta sprādzienā cietušā nama būvekspertīze un saņemts slēdziens, ka ēku ir iespējams atjaunot. Tomēr pašvaldībā nevarēja prognozēt, cik ilgu laiku un kādus finanšu līdzekļus piecstāvu daudzdzīvokļu nama atjaunošana varētu prasīt. “Visiem cilvēkiem, kas bija palikuši bez mājvietas un kuriem nebija izdevies atrast pajumti pašu spēkiem, palīdzēja pašvaldība. Visi 33 evakuētie ir atraduši pagaidu dzīvesvietas,” piebilda D. Mucenieks.

Kamēr sprādziena cēloni izmeklētāji vēl noskaidro, sprādzienā vienīgā cietušā veselības stāvoklis ir jūtami uzlabojies. Jāatgādina, ka 28 gadus vecais vīrietis, kuru sprādziena vilnis izmeta pa dzīvokļa logu, vidēji smagā stāvoklī tika nogādāts slimnīcā. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova: “Vissmagāk bija cietusi pacienta seja, taču bija traumēts arī elpvads, tādējādi cietušajam bija grūtības ar runāšanu un elpošanu. Pirms divām nedēļām ārsti pro­gnozēja, ka atveseļošanās periods varētu būt vismaz mēnesis, taču tagad – pēc divām nedēļām – varu paziņot, ka viņa stāvoklis ir krietni uzlabojies. Faktiski viņš jau ir atveseļojies un tuvākajās dienās varētu doties mājās.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Varētu doties mājās

Draugiem Facebook Twitter Google+