×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

Joprojām nav risinājuma krājbankas krīzē cietušo pašvaldību zaudējumu segšanai

Foto - LETAFoto - LETA

Joprojām nav rasts risinājums to pašvaldību zaudējumu segšanai, kas savus noguldījumus pazaudēja “Latvijas Krājbankas” krīzē, ceturtdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes”  atzina Latvijas Pašvaldību savienības (LPS)  priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

“Joprojām nav atrisināts jautājums par tām pašvaldībām, kas cieta “Latvijas Krājbankas” krīzē. Līdz šim brīdim, diemžēl nav rasts risinājums,” teica Jaunsleinis, piebilstot, ka savus noguldījumus zaudēja 17 pašvaldības.

Viņaprāt, valstij vajadzētu kompensēt pašvaldībām zaudējumus un vēlāk tos varētu atgūt bankas likvidācijas procesā. “Mēs savā laikā piedāvājām, ka valsts varētu paņemt tiesības uz sevīm un krājbankas likvidācijas rezultātā atgūt līdzekļus, bet pašvaldībām šos līdzekļus nokompensēt. Šobrīd pašvaldības zaudētos līdzekļus kompensē ar aizņemtiem kredītiem,” teica LPS vadītājs.

Jaunsleinis gan piebilda, ka līdz šim valdības oficiālā nostāja ir bijusi, ka pašvaldībām šos zaudējumus nav iespējams kompensēt. “Bet mēs turpināsim sarunas,”  piebilda LPS priekšsēdis.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa “Latvijas Krājbanku” par maksātnespējīgu pasludināja pērn 23.decembrī, bet šogad 8.maijā tiesa nolēma apmierināt ” KPMG Baltics” pieteikumu par bankas bankrota procedūras sākšanu.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 2011.gada 21.novembrī nolēma apturēt “Latvijas Krājbankas” visu finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums tika pieņemts, pamatojoties uz konstatēto līdzekļu iztrūkumu bankā. Notikušo pašlaik izmeklē policija.

“Latvijas   Krājbankai” licenci kredītiestādes darbībai FKTK anulēja 10.maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+