Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
19. februāris, 2013
Drukāt

Joprojām slidens. Un tumšs

Foto - LETAFoto - LETA

No 7. līdz 16. februārim – trīs avārijas ar vissmagākajām sekām. Par divām jau rakstījām. Trešā notika sestdien ap pulksten 15 Iecavas novadā – no ceļa noslīdējusi un apgāzusies “Dahatsu” markas automašīna.

 

Bojā gājis tās vadītājs, 1972. gadā dzimis vīrietis. Traģiskais negadījums noticis uz sīkceļa Ozolgaiļi–Zālītes stacija.

Pavisam desmit dienās notikušas 75 avārijas, kurās cietuši cilvēki. Raksturīgas divas lielas cēloņu grupas. Pirmā, pie kuras pieder visas trīs letālās, ir izvēlētā, gribētā braukšanas virziena zaudēšana uz slidena ceļa. Un nokļūšana pretējā virziena joslā vai iebraukšana savas puses grāvī. Neapšaubāmi – te “palīdz” laika un ceļa apstākļi, kas šogad ir (un, kā liecina ilgtermiņa laika prognozes, vēl vismaz līdz marta vidum būs) izcili bīstami. Dienās pakūst, nenotīrītajā sniegā veidojas risas un bedres, naktīs tās sasalst un pārvēršas par gandrīz neuzvaramām virziena maiņas katapultām. Par braucēja vēlmēm stiprākām, ja vien pirmais nav ļoti labi bruņots (riepas, amortizatori utt.) un prasmīgs (maigas, precīzas reakcijas uz negaidīto). Ātruma samazināšana (pat tālu zem limitiem) vien nelīdz – iepeldēt bīstamajā zonā iespējams pat ar 20 km/h. (Kāds draugs nupat stāstīja – no ledus takas pie Kuldīgas grāvī esot ieslīdējis stāvošs auto…) Tātad – maksimālu piesardzību, draugi! Un drosmi no brauciena atteikties, ja jūtamies nedroši.

Otra negadījumu grupa – uzbraukšana gājējiem. Gandrīz puse no visiem 75 negadījumiem. Lielākā daļa, lai cik dīvaini tas šķiet, Rīgā un citās lielajās pilsētās. Arī uz galvenajām un vairāk vai mazāk apgaismotajām ielām. Arī gaišā dienas laikā. Iemesli? Gājēju paviršība, protams. Maldīgā pārliecība, ka viņš “spīd tik spoži, ka nevar mani neredzēt”. Un ilūzija, ka auto ir tikpat viegli apstādināms vai pagriežams kā pastaigas solis. Braucēju grēki? “Auto akadēmijas” mācību stundās šo plaši izplatīto kaiti sauca par “plaša skata trūkumu”. Un nopietni smēja – suns skatās, vilks redz, vilkam skatīties nav laika…

Labs braucējs redz visu. Arī to, kas fiziski nemaz nav redzams. Tantiņu, kas tūlīt parādīsies no stāvoša autobusa ēnas, piemēram. Puišeli, kurš gan pašlaik atrodas 10 metrus no ielas, bet nepārprotami jau ir sprinta azartā… Labs braucējs neblenž uz bedri sev pie deguna, bet redz tālu. Un plaši.

Viņš sarežģītos gaismas apstākļos nerunā pa mobilo telefonu (arī “brīvroku” ne), viņš iespējami devīgi lieto tālās gaismas. Un lukturu stiklus jau trešo reizi šodien ir noslaucījis, no vējstikla ar ķīmijas palīdzību pilsētas kvēpus un sāli aizdzinis. Un gājēju redz un saudzē kā jaunāko brāli.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+