Auto un moto

Joprojām topā vecs dīzelis no Vācijas0

Arī šogad arvien vairāk savu popularitāti lietotu automobiļu tirgū nostiprina dīzeļi, liecina Latvijas profesionālās autovadītāju asociācijas (LPAA) dati. Vairāk nekā 85% no ievestajiem vieglajiem pasažieru automobiļiem ir ar dīzeļdzinēju aprīkoti.

Arī ievestā automobiļa vecums palielinājies līdz 11 gadiem. Gandrīz puse ievesto automobiļu nāk no Vācijas. 2018. gada pirmajā pusē par 6% ir samazinājies lietotu pasažieru automobiļu imports, un līdz 30. jūnijam tika ievesti nedaudz vairāk par 23 000 lietotu vieglo pasažieru automobiļu, kas ir par 1500 vienībām mazāk.

Pieaug vidējais lietotā auto vecums. Piecu līdz septiņus gadus veciem automobiļiem ir novērojams reģistrācijas skaita samazinājums, bet palielinājies ievesto automobiļu apjoms vecumā virs desmit gadiem. Jau pagājušais gads bija šīs vecuma grupas uzvaras gājiens. 2016. gadā vien 45% no ievestajiem spēkratiem bija virs desmit gadu vecuma. Šobrīd tie ir jau 58%. Topā pārbaudītas un iecienītas vērtības – “VW” ar 16,5% tirgus daļu ir pirmajā vietā, “Volvo” ar 14,4% otrajā vietā un “Audi” ar 13,5% trešajā, kam seko “BMW” ar 11,7% tirgus daļu.

LA.lv