×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Joprojām vadībā Rīgas 1. ģimnāzija (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Fizikas stunda Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā.

Šodien Vidzemes koncertzālē Cēsīs tiks suminātas skolas, kuru absolventiem bijuši vislabākie sasniegumi centralizētajos eksāmenos.

Ikgadējo skolu reitingu pēc eksāmenu rezultātiem veido Draudzīgā aicinājuma fonds. Reitings liecina, ka tāpat kā iepriekšējos gados, kopvērtējuma, kas top, ņemot vērā absolventu sniegumu visos centralizētajos eksāmenos, līdere ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzija. Tā plūc laurus arī lielo pilsētu ģimnāziju grupā. Otrajā vietā gan vienotajā, gan lielo pilsētu ģimnāziju topā iekļuvusi Rīgas Valsts 3. ģimnāzija, kura pērn bija tikai 7. vietā. Uz trešo vietu no piektās pakāpusies Āgenskalna Valsts ģimnāzija, bet no TOP 3 izkritusi Rīgas Valsts 2. ģimnāzija un Franču licejs.

Mazāku pilsētu grupā 1. vietā ir Siguldas Valsts ģimnāzija, seko Madonas Valsts un Cēsu Valsts ģimnāzija.

Lauku vidusskolu vidū pirmajā vieta nonākusi Špoģu vidusskola, kas uz otro vietu atbīdījusi pērnā gada uzvarētāju Bebrenes vidusskolu. Špoģieši turklāt bijuši labākie matemātiķi starp lauku absolventiem, bet bebrenieši – labākie latviešu valodas eksāmenā gan šogad, gan pērn.

Apskatot skolu absolventu sniegumu katrā no eksāmeniem, var redzēt, ka matemātikā un dabaszinībās vislabākie sasniegumi bijuši Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventiem. Arī angļu valodā izcilākie bijuši Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Izcēlušies arī Rīgas Centra humanitārās vidusskolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas audzēkņi. Latviešu valodā labākie bijuši Rīgas Franču liceja absolventi, bet vēsturē izcilākie – Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēni. Jaunākais skolu reitings jau šodien tiks publiskots “Draudzīgā aicinājuma” vietnē www.konkurss.lv

Uzziņa

Labākās Latvijas skolas

Ģimnāzijas

1. Rīgas Valsts 1. ģimnāzija

2. Rīgas Valsts 3. ģimnāzija

3. Āgenskalna Valsts ģimnāzija

4. Siguldas Valsts ģimnāzija

5. Madonas Valsts ģimnāzija

6. Cēsu Valsts ģimnāzija

Pilsētu vidusskolas

1. Rīgas Centra humanitārā vidusskola

2. Daugavpils Krievu vidusskola – licejs

3. Rēzeknes 1. vidusskolas

4. Ilūkstes 1. vidusskola

5. Talsu Kristīgā vidusskola

6. Piltenes vidusskola

Lauku vidusskolas

1. Špoģu vidusskola

2.Bebrenes vidusskola

3. Ķekavas vidusskola

4. Rudzātu vidusskola

5. Uzvaras vidusskola

6. Zvejniekciema vidusskola

Specializētās skolas

1. Rīgas Doma kora skola

2. Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskola

3. Rīgas Valsts tehnikuma Balvu teritoriālā struktūrvienība

4. Līvānu novada vakara (maiņu) vidusskola

5. Rīgas Amatniecības vidusskola

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kāpēc gan V 1. ģ. lai nebūtu pirmajā vietā, ja šajā skolā mācās visas Latvijas izlase – labākie skolēni?!
  To nedrīkst ierindot parastu skolu reitingā!

 2. Nesaskatu neko peļamu, ka pirmā ģimnāzija savāc spējīgākos skolēnus. Manuprāt ir tikai labi, ka talantīgākie bērni nevis dīkdieņo vidusmēra skolās, bet mācās ar sev līdzīgiem padziļināti.
  Un tieši tāpēc, šajā topā nevajag pievērst uzmanību pirmajai ģimnāzijai, bet gan paskatīties, vai “jūsu” skola nav topa apakšā, un ja ir tad mēģināt saprast, kas par lietu un kāpēc un par cik tā atpaliek no vidusmēra.

 3. Ko var kladzināt par elitāro skolu sasniegumiem,visās taču notiek atlase ar konkursu.Visi pedagogi vēlētos strādāt tikai ar spējīgākajiem skolēniem.Diemžēl,Valsts eksāmenu saturs visiem viens,tādēļ arī tādi reitingi.

 4. Nav brīnums – Rīgas 1.ģimnāzija savāc gudrākos lauciniekus no visas Latvijas un tieši tāpēc apsteidz pārējās skolas, kas nesastāv no elites. Ja, piemēram, visi gudrākie laucinieki dotos uz Zilupi, tad Zilupes skola ar Latvijas gudrākajiem prātiem būtu labākā.

  • 1. ģimnāzijā nemācās gandrīz neviens laucinieks. Absolūtā pārsvarā rīdzinieki, daļa no pierīgas. Turklāt, nav gluži tā, ka savāc “visus gudrākos”. Daļa gudrāko tāpat mācās citās skolās.

   • Ko nozīmē gandrīz neviens laucinieks? Tādas statistikas sadaļas ar “gandrīz” nav un nebūs 😀 Vai nu ir vai nav.
    Neesmu mācījies tajā ģimnāzijā, bet tie kas beidza Rīgas valsts 1. ģimnāziju no paziņām ir bijuši ne tikai rīdzinieki, bet arī laucinieki, kas tur iestājās vidusskolā – viņi tur nestājās no pašas pirmās sākumklasītes(vai kāda tur tā klase ar kuru sākas skola). Varbūt tagad kaut kas mainījies, bet 6-10 gadus senāk tā bija. Domāju, ka pirmajam komentētājam ir savā ziņā taisnība par tendenci – tiesa gan tāda ir novērojama ne tikai šīs skolas gadījumā, bet arī pārējo no šī topa un izskatās ka dažas lietas tomēr mainās – un dažas skolas(ja salīdzina ar 10-15 gadiem) izskatās ka dēļ finansējuma trūkuma ir pazudušas no šī topa. Un ja kaut kur Zilupē tiktu dibināta kaut kāda Latviskās Atmodas skola, kas tiktu bagātīgi finansēta, tad tur arī plūstu gudri skolnieki.

    • 1. No laukiem kāds sastopams 1. ģimnāzijā ir ļoti reti. Turklāt, visi man personīgi zināmie 1. ģimnazijas izcilnieki vispār ir tīrākie rīdzinieki.
     2. 1. ģimnāzija, rēķinot uz 1 skolēnu, ir sliktāk finansēta, nekā jebkura lauku skola, t.sk., nekā jebkura skola Zilupē.

 5. Būtu pie reizes uztaisījuši pētījumu un attiecīgu reitingu par narkotiku un apreibinošo vielu patēriņu uz vienu audzēkni un vienu skolotāju. Būtu ļoti, lai neteiktu baigi, intresanti.

Draugiem Facebook Twitter Google+