Mobilā versija
+0.2°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
20. novembris, 2013
Drukāt

“JPMorgan Chase” maksās rekordlielu naudassodu ASV apsūdzību atcelšanai

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

ASV banka “JPMorgan Chase&Co.” panākusi vienošanos, lai ASV regulatoriem samaksātu 13 miljardu dolāru (6,7 miljardu latu) naudassodu, tādējādi izbeidzot pret to sākto izmeklēšanu par hipotēku vērtspapīru tirdzniecību.

Tādējādi šī ir visu laiku lielākā soda nauda, kādu ASV uzņēmums samaksājis, lai panāktu izlīgumu ar valdību.

Banka atzinusi, ka tā “ievērojami maldinājusi sabiedrību,” taču nav pārkāpusi ASV likumus.

No šī naudassoda aptuveni četri miljardi dolāru tiks izmaksāti mājokļu īpašniekiem, kurus ietekmējušas “JPMorgan Chase” darbības. Savukārt septiņi miljardi dolāru tiks izmaksāti, lai izbeigtu federālās un štata apsūdzības saistībā ar hipotekāro vērtspapīru tirdzniecību. Daļu no šīs summas saņems investori, kuri zaudējuši naudu.

Tikmēr atlikušie divi miljardi dolāru tiks samaksāti ASV valdībai kā soda nauda.

Lai arī šī vienošanās izbeidz ASV valdības sākto civilizmeklēšanu, valsts Tieslietu ministrijas kriminālizmeklēšana joprojām turpinās.

Pret “JPMorgan Chase” sākta izmeklēšana saistībā ar zemas kvalitātes hipotekāro vērtspapīru pārdošanu investoriem, kuri nezināja, ka šie vērtspapīri bieži vien saturēja nepilnīgus hipotēku produktus.

Lielu daļu šo hipotēku banka iegādājās, kad pārņēma “Bear Stearns” un “Washington Mutual” 2008.-2009.gada finanšu krīzē.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (3)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+