Mobilā versija
+2.0°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
20. novembris, 2013
Drukāt

“JPMorgan Chase” maksās rekordlielu naudassodu ASV apsūdzību atcelšanai

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

ASV banka “JPMorgan Chase&Co.” panākusi vienošanos, lai ASV regulatoriem samaksātu 13 miljardu dolāru (6,7 miljardu latu) naudassodu, tādējādi izbeidzot pret to sākto izmeklēšanu par hipotēku vērtspapīru tirdzniecību.

Tādējādi šī ir visu laiku lielākā soda nauda, kādu ASV uzņēmums samaksājis, lai panāktu izlīgumu ar valdību.

Banka atzinusi, ka tā “ievērojami maldinājusi sabiedrību,” taču nav pārkāpusi ASV likumus.

No šī naudassoda aptuveni četri miljardi dolāru tiks izmaksāti mājokļu īpašniekiem, kurus ietekmējušas “JPMorgan Chase” darbības. Savukārt septiņi miljardi dolāru tiks izmaksāti, lai izbeigtu federālās un štata apsūdzības saistībā ar hipotekāro vērtspapīru tirdzniecību. Daļu no šīs summas saņems investori, kuri zaudējuši naudu.

Tikmēr atlikušie divi miljardi dolāru tiks samaksāti ASV valdībai kā soda nauda.

Lai arī šī vienošanās izbeidz ASV valdības sākto civilizmeklēšanu, valsts Tieslietu ministrijas kriminālizmeklēšana joprojām turpinās.

Pret “JPMorgan Chase” sākta izmeklēšana saistībā ar zemas kvalitātes hipotekāro vērtspapīru pārdošanu investoriem, kuri nezināja, ka šie vērtspapīri bieži vien saturēja nepilnīgus hipotēku produktus.

Lielu daļu šo hipotēku banka iegādājās, kad pārņēma “Bear Stearns” un “Washington Mutual” 2008.-2009.gada finanšu krīzē.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+