Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
20. novembris, 2013
Drukāt

“JPMorgan Chase” maksās rekordlielu naudassodu ASV apsūdzību atcelšanai

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

ASV banka “JPMorgan Chase&Co.” panākusi vienošanos, lai ASV regulatoriem samaksātu 13 miljardu dolāru (6,7 miljardu latu) naudassodu, tādējādi izbeidzot pret to sākto izmeklēšanu par hipotēku vērtspapīru tirdzniecību.

Tādējādi šī ir visu laiku lielākā soda nauda, kādu ASV uzņēmums samaksājis, lai panāktu izlīgumu ar valdību.

Banka atzinusi, ka tā “ievērojami maldinājusi sabiedrību,” taču nav pārkāpusi ASV likumus.

No šī naudassoda aptuveni četri miljardi dolāru tiks izmaksāti mājokļu īpašniekiem, kurus ietekmējušas “JPMorgan Chase” darbības. Savukārt septiņi miljardi dolāru tiks izmaksāti, lai izbeigtu federālās un štata apsūdzības saistībā ar hipotekāro vērtspapīru tirdzniecību. Daļu no šīs summas saņems investori, kuri zaudējuši naudu.

Tikmēr atlikušie divi miljardi dolāru tiks samaksāti ASV valdībai kā soda nauda.

Lai arī šī vienošanās izbeidz ASV valdības sākto civilizmeklēšanu, valsts Tieslietu ministrijas kriminālizmeklēšana joprojām turpinās.

Pret “JPMorgan Chase” sākta izmeklēšana saistībā ar zemas kvalitātes hipotekāro vērtspapīru pārdošanu investoriem, kuri nezināja, ka šie vērtspapīri bieži vien saturēja nepilnīgus hipotēku produktus.

Lielu daļu šo hipotēku banka iegādājās, kad pārņēma “Bear Stearns” un “Washington Mutual” 2008.-2009.gada finanšu krīzē.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+