×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
24. oktobris, 2016
Drukāt

JRT ar Agatas Kristi “Lakstīgalu māja” režijā debitē Kristīne Krūze

Publicitātes un LETA fotoPublicitātes un LETA foto

4. novembrī Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos izrāde “Lakstīgalu māja” Kristīnes Krūzes režijā, kas iestudēta pēc angļu kriminālromānu, stāstu un lugu rakstnieces Agatas Kristi īsā stāsta ar šādu pašu nosaukumu, LA.lv uzzināja teātrī.

Agatas Kristi stāsta galvenā varone ir Aleksa, kura ir tikko apprecējusies. Jaunlaulātie ir ievākušies pasakainā mājā. Un sievietes dzīve šķiet beidzot nokārtojusies un pilnīgi laimīga. Viņas vīrs ir īsts sapņu vīrietis – izskatīgs, bagāts, rūpīgs, uzmanīgs. Taču daži negaidīti notikumi sašūpo sievietes idillisko dzīvi un viņa pēkšņi vīru ierauga pilnīgi citā gaismā. Stāstu izspēlē aktrise Sandra Kļaviņa.

Iestudējums uzdod jautājumus, vai mēs varam līdz galam uzticēties un pazīt cilvēku sev līdzās? Vēl vairāk – vai mēs patiesībā pazīstam paši sevi? Otrs cilvēks vienmēr paliks kā līdz galam neatklāts kontinents. Dažkārt šīs apslēptās teritorijas var izrādīties bīstamas. Pat nāvējošas.

“Lakstīgalu māja” ir pirmais aktrises, režisora Alvja Hermaņa sievas Kristīnes Krūzes režijas darbs teātrī. Viņa atklāj: “Agata Kristi mani noķēra savās lamatās pavisam negaidīti. Un pavisam nemanāmi šī viltīgā tamborētāja ievilka mani savos tīklos tik pamatīgi, ka nekas cits neatlika – bija jātaisa izrāde. Man bija neizsakāmi baudpilni strādāt ar Sandru Kļaviņu un kopā radīt Agatas Kristi varoni Aleksu Kingu – “apķērīgu, izdarīgu meiteni. Mazliet asu un…” Atnāciet, un visu ieraudzīsiet paši!”

Aktrise Sandra Kļaviņa: “Šī ir mana pirmā pieredze spēlēt monoizrādē. Pēc mēģinājuma man ir ļoti dīvaina sajūta, jo liekas, ka kopā ar mani uz skatuves ir bijuši vairāki aktieri, kuriem kopā ar mani būtu jāpaklanās skatītājiem.”

Izrādes scenogrāfiju veidojušas Austra Hauks un Kristīne Krūze, kostīmu māksliniece – Jana Čivžele, gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+