Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
4. novembris, 2013
Drukāt

JRT ar izrādi “Melnais piens” viesosies festivālā Leipcigā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 9. novembrī, Jaunais Rīgas teātris ar režisora Alvja Hermaņa iestudēto izrādi “Melnais piens” viesosies laikmetīgajā Eiropas teātra festivālā “Euro-scene Leipzig”, kas no 5. novembra līdz 10. novembrim norisināsies Leipcigā, Vācijā.

Par to aģentūru LETA informēja teātra ārējo sakaru koordinatore Agnija Apele.

Festivāls “Euro-scene Leipzig” šogad notiks 23.reizi. Tas dibināts 1991. gadā, piedāvājot inovatīvus dejas un teātra uzvedumus. Šogad festivālā būs skatāmas 24 dejas un teātra izrādes, muzikāli uzvedumi un izrādes bērniem no 11 valstīm.

Būtiski kritēriji festivāla repertuāra veidošanā ir augsta profesionalitāte, starptautisks nozīmīgums, izteikti savdabīgs mākslinieciskais rokraksts un drosme eksperimentēt.

Šogad festivāla moto ir “Schwarze Milch” jeb “melnais piens” – metafora, ko iedvesmojusi Hermaņa Jaunajā Rīgas teātrī iestudētā izrāde “Melnais piens” un kas simbolizē sabrukumu un pagrimumu, sākumu un galu, perspektīvu maiņu cilvēku dzīves laikā.

Jaunais Rīgas teātris festivālā viesojies 2004. gadā ar izrādi “Tālāk” un 2010. gadā ar izrādi “Soņa” Hermaņa režijā.

Izrāde “Melnais piens”, kurā piedalās aktieri Sandra Kļaviņa, Elita Kļaviņa, Kristīne Krūze, Jana Čivžele, Iveta Pole un Vilis Daudziņš, 2012. gadā saņēmusi “Preses balvu” festivālā “Kontakt” Toruņā, Polijā. Tuvākā “Melnā piena” izrāde Latvijā paredzēta 3. decembrī.

Pievienot komentāru

Noskaidroti balvas "Boņuks 2016" saņēmēji Svētdien Rēzeknē tika paziņoti latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2016" saņēmēji.
Draugiem Facebook Twitter Google+