Pērn Baltijas Asamblejas balvu  mākslā saņēma Alvis Hermanis par virkni iestudējumu, īpaši uzsverot iestudējumu “Oblomovs”.
Pērn Baltijas Asamblejas balvu mākslā saņēma Alvis Hermanis par virkni iestudējumu, īpaši uzsverot iestudējumu “Oblomovs”.
foto – publicitātes

JRT dosies uz festivāliem Vācijā un Krievijā un piedalīsies kultūras dienās “Latvija 2013” 0

Jaunais Rīgas teātris (JRT) šogad plāno doties uz vairākiem festivāliem Vācijā, Krievijā un Čehijā, kā arī piedalīties Eiropas Centrālās bankas Eiropas kultūras dienās “Latvija 2013”, aģentūrai BNS pavēstīja teātra reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Grīnfelde.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Zeme tad trīcēs zem šo karu izvērsēju kājām!” Gaišreģis paredz Ukrainas kara uzvaras gadu
Kokteilis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Lasīt citas ziņas

Septembrī JRT ar izrādi “Melnais piens” dosies uz Čehiju, kur piedalīsies festivālā “International festival THEATRE”, kas notiek Pilzenē no 11. līdz 18. septembrim. JRT izrādi spēlēs 14. un 15. septembrī.

Trīspadsmit gadu laikā festivāls kļuvis par vienu no prestižākajiem starptautiskajiem teātra festivāliem Čehijā. Tajā līdz šim piedalījušās gandrīz deviņdesmit teātra kompānijas no dažādam valstīm. Programmu veido dramatiskā teātra, mūzikas, dejas izrādes, kustību teātra, leļļu teātra un citu teātra formu priekšnesumi. JRT iepriekš viesojies šajā festivālā ar izrādēm “Garā dzīve” (2005), “Soņa” (2007) un “Klusuma skaņas” (2010) Alvja Hermaņa režijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Oktobrī uz Krieviju ceļos JRT izrāde “Oblomovs”, kas piedalīsies festivālā “Baltijas nams” (“Baltijskij Dom”). Festivāls Sanktpēterburā notiek no 04.oktobra līdz 20.novembrim. JRT festivālā viesosies 6. un 7. oktobrī.

Teātra festivāla “Baltijas nams” biogrāfija sniedzas līdz 1936. gadam, kad tika dibināts Ļeņingradas Valsts teātris. 1991. gadā teātris tika pārdēvēts par Sanktpēterburgas Valsts teātri “Baltijas māja”, bet pēc deviņiem gadiem ieguva teātra festivāla statusu. Festivāls notiek katru gadu rudenī. Tajā piedalās pārsvarā Baltijas reģiona valstis, bet tā pastāvēšanas laikā piedalījušies vairāk nekā simts teātru no trīsdesmit valstīm. Festivāls spējis apvienot labāko no sava laika – iniciatīvu, radošo enerģiju, spēju radīt negaidītas mākslinieciskas idejas, interesi par eksperimentiem teātrī. Festivāls “Baltijas māja” tiek uzskatīts par vienu no Sanktpēterburgas laikmetīgās kultūras centriem.

Savukārt izrāde Garā dzīve” 12. un 13. oktobrī ceļos uz Baltkrieviju – uz festivālu “International Theatre Festival TEART”, kas Minskā notiks no 28. septembra līdz 21. oktobrim.

Šo festivālu rīko “Visual and Performing Arts Centre”, kas dibināts 2010. gada decembrī, lai īstenotu starptautiskus kultūras un izglītības projektus kino, teātra, tēlotājmākslas nozarē un stiprinātu Baltkrievijas tēlu pasaulē.Pašlaik centrs organizē Minskas starptautisko kino festivālu “LISTAPAD” (novembrī), Starptautisko teātra forumu “TEART” (oktobrī), teātra projektu “Zelta maska” Baltkrievijā un daudzus citus projektus. JRT piedalījās festivālā “TEART” 2011. gadā ar izrādi “Klusuma skaņas” Alvja Hermaņa režijā.

Pēc tam “Garās dzīves” komanda dosies uz Vāciju, kur 19. un 20. oktobrī piedalīsies Eiropas Centrālās bankas Eiropas kultūras dienās “Latvija 2013”, kas norisināsies Frankfurtē pie Mainas no 16. oktobra līdz 15. novembrim.

Eiropas kultūra ir tikpat dažāda kā cilvēki un reģioni kontinentā, taču visām Eiropas valstīm ir tās pašas kultūras saknes un kopīgas vērtības, un universālā mākslas valoda ir saprotama visur. Ikgadējās Eiropas Centrālās bankas Kultūras dienas koncentrējas uz kultūru kā “Eiropas mājas” pamatu un dažādām formām, kādas tā veido Eiropas Savienības valstīs. Katru gadu cita valsts tiek pārstāvēta Frankfurtē ar izcilākajiem kultūras darbiniekiem.

Reklāma
Reklāma

Savukārt novembrī Vācijā, Leipcigā, notiekošajā Laikmetīgā Eiropas teātra festivālā “euro-scene Leipzig”, kas notiks no 5. līdz 10. novembrim, piedalīsies JRT izrāde “Melnais piens”, kas tiks spēlēta 9. novembrī.

Festivāls “euro-scene Leipzig” notiks jau divdesmit trešo reizi. Tas dibināts 1991. gadā, un tajā var skatīties inovatīvus dejas un teātra uzvedumus. Šogad festivālā tā direktores Annas Elizabetes Volfas (Ann-Elisabeth Wolff) vadībā piedalīsies divpadsmit viesu kolektīvi no vienpadsmit valstīm, piedāvājot divdesmit četras izrādes astoņos dažādos spēles laukumos. Repertuāru veido dejas un teātra izrādes, muzikāli uzvedumi un bērnu izrādes. Būtiski kritēriji repertuāra izvēlē ir augsta profesionalitāte, starptautisks nozīmīgums, izteikti savdabīgs māksliniecisks rokraksts, drosme eksperimentēt. Šogad festivāla moto ir “Schwarze Milch” (melnais piens). Šī metafora radusies no tāda paša nosaukuma izrādes, kuru Alvis Hermanis iestudējis Jaunajā Rīgas teātrī un kura piedalīsies šā gada festivālā. Izrāde runā par lauku identitātes zaudēšanu un globalizācijas draudiem, bet moto kalpo par sinonīmu sabrukumam un pagrimumam, sākumam un galam, par perspektīvu maiņu mūsu dzīves laikā. JRT festivālā viesojies ar izrādēm “Tālāk” (2004) un “Soņa” (2010) Alvja Hermaņa režijā.

Izrāde “Garā dzīve” Vācijā, festivālā “Nordwind” tiks spēlēta 22. un 23. novembrī.

“Nordwind”, kas šogad notiek no 22. novembra līdz 14. decembrim, no neliela festivāla, kas dibināts Berlīnē 2006. gadā, ir izaudzis par galveno starpdisciplināro mākslinieku apmaiņas platformu, kas vieno Skandināviju, Baltijas valstis un Vāciju. Festivāla mērķis ir popularizēt Ziemeļvalstu un Baltijas valstu māksliniekus, teātra un kultūras veidotājus Vācijā, iepazīstināt viņus ar starptautisku auditoriju, aptvert un dalīties ar jauniem mākslinieciskiem impulsiem.

Savukārt izrāde “Soņa” 6. un 7.decembrī dosies uz Krieviju, uz festivālu “Novosibirskije Sezoni”, kas notiek Novosibirskā no 22. novembra līdz 14. decembrim.

Novosibirskas akadēmiskais jaunatnes teātris “Globuss” ir dibināts 1930. gadā un joprojām cenšas saglabāt labākās pagātnes tradīcijas, tajā pašā laikā nepazaudējot laikmetīgumu. Tas vienmēr ir atvērts jaunām idejām un iniciatīvām. Teātris uzņem viesu trupas, dodas viesizrādēs pats, piedalās dažādos projektos, organizē festivālus. Par godu Novosibirskas reģiona 75 gadu jubilejai 2012. gadā teātris noorganizēja festivālu “Novosibirskije sezoni”, kurā tika rādīti jaunākie vadošo Maskavas teātru iestudējumi. Šogad festivāls notiek otro reizi, un pirmo reizi Novosibirskā viesosies Jaunais Rīgas teātris.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.