×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2013
Drukāt

JRT ēku rekonstrukcijas metu konkursā iesniegti 17 piedāvājumi

foto - Letafoto - Leta

Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēku rekonstrukcijas metu konkursā iesniegti 17 piedāvājumi, aģentūrai BNS pastāstīja “Valsts nekustamo īpašumu” sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina.

JRT ēku rekonstrukciju paredzēts sākt 2014. gadā.

Iesniegtos metus žūrija plāno izvērtēt līdz jūlija beigām. Laukšteina informēja, ka godalgu ieguvēji tiks paziņoti žūrijas komisijas sēdē, kurā piedalīsies arī iesniegto metu konkursa dalībnieki.

Kopējais godalgu fonds ir 10 tūkstoši latu. Pirmās vietas ieguvējs saņems 5000 latu, par otro vietu tiks piešķirti 3000 latu, bet trešās vietas godalga ir 2000 latu. Dalībnieku iesniegtie meti pēc žūrijas komisijas galīgā lēmuma spēkā stāšanās dienas augusta pirmajās divās nedēļās tiks izvietoti apskatei Jaunā Rīgas teātra foajē.

Žūrijā darbojas Latvijas Arhitektu savienības, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un Jaunā Rīgas teātra pārstāvji.

Jau vēstīts, ka valdība pagājušā gada vidū atbalstīja 5,18 miljonu latu piešķiršanu JRT telpu remontam, atjaunojot teātra galveno ēku un sētas ēkā izveidojot vēl vienu vai divas skatītāju zāles un tehniskās telpas.

Plānots, ka “Valsts nekustamajiem īpašumiem” (VNĪ) JRT ēkas rekonstrukcija jāpabeidz līdz 2016. gada 30. jūnijam, bet Kultūras ministrijai nomas maksu par VNĪ ieguldījumiem jāsāk maksāt no 2016.gada 1.jūlija.

JRT ēka Lāčplēša ielā pašlaik ir ļoti sliktā stāvoklī – mitruma dēļ vietām ir bojātas pagraba sienas, pamatiem nav hidroizolācijas. Ēkas fasādes apmetums un krāsojums ir bojāts, bet pagalma pusē ir izdrupušas mūra šuves. Tāpat ir stipri bojāti koka logi, galvenais balkons ir sliktā tehniskā stāvoklī, tāpēc ir uzstādīts aizsargsiets.

Ne ēkas fasādes, ne notekcauruļu, ne karnīžu remonts nav veikts kopš 1956. gada, katru pavasari ir jāveic neatliekami remonti avārijas stāvokļa novēršanai. Avārijas stāvoklī ir arī teātra tehniskie tīkli, ugunsdzēsības ūdensvads un sūkņu stacija, savukārt inženierkomunikācijas neatbilst mūsdienu prasībām un normatīvajiem aktiem.

Kamēr notiks JRT ēku rekonstrukcija, teātris pārcelsies uz Tabakas fabriku, kas tiks pielāgota JRT vajadzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+