×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

JRT Hermaņa iestudējumā top izrāde “Oņegins. Komentāri”

hermanis_alvis1

Jaunais Rīgas teātris pēc martā piedāvātām divām jauniestudējuma pirmizrādēm arī aprīlī skatītājiem piedāvās jauniestudējuma pirmizrādi, kas šoreiz būs režisora Alvja Hermaņa iestudējums “Oņegins. Komentāri”.

“Oņegins. Komentāri” pirmizrādi piedzīvos 5.aprīlī Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē un šajā iestudējumā lomās piedalīsies aktieri Kaspars Znotiņš, Ivars Krasts, Vilis Daudziņš, Kristīne Krūze, Sandra Zvīgule un Juris Baratinskis, aģentūru LETA informēja teātra reklāmas daļas vadītāja Dagnija Grīnfelde.

Daudziem Aleksandra Puškina “Jevgeņiju Oņeginu” nelasījušiem šis darbs, pateicoties Pētera Čaikovska operai, šķiet kā eksaltēta melodrāma, kas vēsta par nelaimīgas mīlestības dabu. Puškina laikabiedriem šī grāmata kļuva par detalizētu laikmeta liecību, kas aprakstīja Krievijas 19.gadsimta 20. un 30.gadu sabiedrību.

Izrādes uzmanības centrā ir ne tikai pats Puškina stāsts, bet arī vēsturiskais konteksts, kas to izskaidro. Tāpēc vienlīdz svarīgi būs gan paša Puškina teksti, gan šo tekstu skaidrojumi – galvenokārt leģendārā semiotiķa Jurija Lotmana komentāri, skaidroja Grīnfelde.

Lotmans uzskatīja, ka, lasot vēsturisko literatūru, nepieciešams pilnībā izzināt sadzīvisko, burtisko, ikdienišķo rituālu “arheoloģiju”, kas mūsdienu lasītājam paliek apslēpta aiz rakstnieka vārdiem.

Izrādē Puškina dzeja skanēs krievu valodā, tomēr lielākā daļa izrādes teksta būs latviešu valodā, un dzejas iestarpinājumi netraucēs sekot sižetam, piebilda teātra pārstāve.

Iestudējuma “Oņegins. Komentāri” mākslinieks ir Andris Freibergs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+