×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

JRT maijā piedalīsies festivālos Šveicē un Itālijā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Jaunais Rīgas teātris (JRT) maijā viesosies trīs ārvalstu festivālos, piedāvājot Šveices un Itālijas skatītājiem režisora Alvja Hermaņa izrādes.

4. maijā un 5. maijā JRT ar izrādi “Melnais piens” viesosies festivālā “Auawirleben 2013” Bernē, Šveicē. Šogad festivālā viesosies 16 teātra izrādes un trīs mūziķu grupas no Igaunijas, Latvijas, Somijas, Beļģijas, Anglijas, Īrijas, Nīderlandes, Vācijas, ASV un Šveices, aģentūru LETA informēja teātra Reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Grīnfelde.

Savukārt no 10. maija līdz 12. maijam festivālā “Fabbrica Europa 2013”, kas notiks Itālijas pilsētā Florencē, būs skatāma JRT izrāde “Soņa”. Festivāls “Fabbrica Europa” šogad svin 20 gadu jubileju. Kopš dibināšanas 1994.gadā tas kļuvis par vienu no daudzveidīgākajiem festivāliem Itālijā, kas piedāvā teātri, instalācijas, dejas izrādes, mūziku, konferences un meistardarbnīcas, akcentējot spilgtākās mūsdienu kultūras tendences.

Izrādi “Soņa” būs iespējams skatīties “Teatro Florida Cantiere” telpās – tā ir šarmanta, fascinējoša spēles vieta atjaunotā teātra ēkā, kur paralēli izrādēm notiek arī dažādas konferences, tikšanās, grāmatu lasījumi, koncerti, fotosesijas un modes skates.

Savukārt izrāde “Oņegins. Komentāri” 23. maijā un 24. maijā tiks nodota festivāla “Vie Scena Contemporanea” skatītāju vērtējumam Modenā, Itālijā. JRT šajā festivālā piedalījies jau trīsreiz ar Hermaņa iestudētajām izrādēm – 2005. gadā rādīta izrāde “Tālāk”, 2007. gadā “Soņa”, bet 2011. gadā festivālā demonstrēta izrāde “Kapusvētki”.

Šo festivālu organizē “Emilia Romagna Teatro Fondazione”, kas dibināts 2001. gadā un kura pamatdarbība ir aizvien jaunu izrāžu un spēles vietu meklējumi, apgūstot alternatīvas tradicionālajām Itālijas teātra ēkām.

Savukārt nākamnedēļ, 30. aprīlī, Ventspils teātra namā “Jūras vārti” būs skatāma JRT izrāde “Noziegums/Sods”, ko pēc Fjodora Dostojevska romāna iestudējusi režisore Māra Ķimele. Šī viesizrāde turpinās kopš 2010. gada ilgušo tradīciju piedāvāt Ventspils skatītājiem jaunākos JRT iestudējumus. Līdz šim Ventspilī viesojušās JRT izrādes “Pieci vakari”, “Vectēvs”, “Latviešu mīlestība”, “Melnais piens”, “Slaktiņa dievs”, “Ziedonis un visums”, “Otello”, “Revidents”, “Kapusvētki”, “Drāmas kursi pieaugušajiem” un “Grenholma metode”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+