×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. jūnijs, 2014
Drukāt

JRT nākamajā sezonā sola vismaz septiņus jauniestudējumus

Foto - LETAFoto - LETA

Režisors Gatis Šmits

2014./2015. gada sezonā Jaunajā Rīgas teātrī plānoti vismaz septiņi jauniestudējumi, informē teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Bināne.

Sezona tiks atklāta 3. septembrī Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē ar režisora Gata Šmita iestudējumu pēc Ļeva Tolstoja lugas “Tumsas vara” jeb “Nadziņš ieķēries – putniņš pagalam”, kuras pamatā ir patiesi notikumi. Luga balstīta uz Tulas guberņas tiesā izskatītu krimināllietu par kāda zemnieka izdarīto noziegumu. Rakstot lugu, Tolstojs apmeklēja notiesāto katorgā. Autoru ne tik daudz interesējusi baisā nozieguma norise, bet gan tas, kā visi tajā iesaistītie varējuši nonākt aiz galējās cilvēcības robežas un vai ir iespējams ceļš atpakaļ.

Izrādes scenogrāfs būs Rūdolfs Bekičs, kostīmu māksliniece – Keita. Jauniestudējumā piedalīsies aktieri: Ivars Krasts, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Inga Tropa, Alise Danovska, Ģirts Krūmiņš, Baiba Broka, Vilis Daudziņš, Jana Čivžele, Sandra Kļaviņa un Gatis Gāga.

Savukārt 1. oktobrī Lielajā zālē pirmizrāde gaidāma režisora Borisa Frumina jauniestudējumam Aleksandra Vampilova “Provinces anekdotes”. Izrāde būs par gļēvulību, kas noved pie agresijas, par to, kā vienkāršie cilvēki zaudē cilvēcību. Izrādes varoņu atveidojumu ietekmējuši pašreizējie notikumi Doņeckā un Krimā.

Izrādes māksliniece – Monika Pormale. Lomās: Andris Keišs, Ģirts Krūmiņš, Varis Piņķis, Iveta Pole, Elita Kļaviņa vai Regīna Razuma, Gatis Gāga, Ivars Krasts un Jana Čivžele.

Pārējos sezonas jaunumus JRT sola atklāt augustā, kad arī varēs iegādāties biļetes uz jaunās sezonas uzvedumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+