×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
22. jūnijs, 2017
Drukāt

JRT notiks pēdējās divas izrādes pirms pārcelšanās uz Tabakas fabriku

Jāņa Deinata/Publicitātes fotoJāņa Deinata/Publicitātes foto

Kaspars Znotiņš (Velns) cenšas savaņģot Baibas Brokas atveidotās Saeimas deputātes Solvitas Āboltiņas dvēseli.

Jaunajā Rīgas teātrī (JTR) šodien notiks pēdējās divas izrādes vecajā Lāčplēša ielas mājā, aģentūra LETA uzzināja JTR.

Plkst.19 Lielajā teātra zālē notiks izrāde “Kārkli”, bet Mazajā zālē būs skatāma izrāde “Lakstīgalu māja”.

Režisora Gata Šmita izrāde “Kārkli” ir veltījums Latvijas politiskajai dzīvei. Kā vēsta izrādes apraksts, “Kārkli ir sīksti un audzelīgi. Tie notur krastus un viegli iesakņojas vietās, kur ozoli neizdzīvotu. Ja kārkliem dod vaļu, tie ātri pārņem izcirtumus vai netīrītus grāvjus un ar katru gadu kļūst arvien grūtāk izraujami.”

Izrādes lomās ir aktieri Guna Zariņa, Baiba Broka, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs un Ģirts Krūmiņš

Savukārt režisores un tulkojuma autores Kristīnes Krūzes izrādē “Lakstīgalu māja” skatītājiem liek pārdomāt, vai var līdz galam uzticēties un pazīt cilvēku sev līdzās, un vai cilvēki patiesībā pazīst paši sevi. Izrādes anotācijā skaidrots, ka otrs cilvēks vienmēr paliks kā līdz galam neatklāts kontinents – dažkārt šīs apslēptās teritorijas var izrādīties bīstamas, pat nāvējošas.

Izrādē Aleksas lomā – Sandra Kļaviņa.

Kā ziņots, JRT ierakstā sociālajā tīklā “Facebook” mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis norādīja, ka teātris gatavojas būtiskām pārmaiņām arī aktieru trupā.

Viņš atgādina, ka 1997.gadā JRT bija jauniešu teātris, bet, gadiem ejot, tas kļuvis par pusmūža vecuma aktieru teātri.

Pēc remonta Lāčplēša ielā 25 JRT būs trīs skatuves, kur katru vakaru jāspēlē izrādes, atgādina režisors un uzsver, ka līdz ar to būs vajadzīga jauna trupa, ar jaunu komplektācijas konceptu, sabalansēta pa vecumiem un citiem kritērijiem. “Līdz ar to ir mainījušies arī iekšējās konkurences noteikumi. Viena daļa aktieru pāries ārštatā. Protams, viņi turpinās spēlēt ejošās repertuāra izrādes,” atklāja Hermanis.

Tuvāko gadu laikā teātris vēlas piesaistīt vairāk aktieru, kas nav JRT pastāvīgajā trupā, liekot uzsvaru uz tām vecuma grupām, kas pašlaik nav pārstāvētas. Savukārt 2018.gada vasarā Latvijas Kultūras akadēmija uzņems jauno JRT aktieru kursu, kuri tiks speciāli gatavoti tieši JRT vajadzībām.

Hermanis uz JRT nākotni raugās pozitīvi, paužot viedokli, ka “Tabakas fabrikas” telpās pavadītais laiks tiks izmantots, lai atgrieztos pie skatītājiem citā kvalitātē. “Savu teātra “reliģiju” mēs saglabāsim veco, bet piešķirsim tai jaunu enerģiju,” sola Hermanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+