×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. jūlijs, 2013
Drukāt

JRT notiks starptautiskie bērnu literatūras lasījumi

foto - Letafoto - Leta

Trešdien, 24. jūlijā, plkst.11 Jaunā Rīgas teātra (JRT) Mazajā zālē notiks starptautiskie bērnu literatūras lasījumi, aģentūru LETA informēja Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā koordinatore Alīse Nīgale.

Ikgadējā bērnu literatūras lasījumā skanēs grāmatās vēl nepublicēti darbi bērniem.

Šajā bezmaksas pasākumā, kas adresēts bērniem, vecākiem un visiem bērnu grāmatu draugiem, tiks lasīti jauni stāsti, dzejoļi un tulkojumi. Guntara Godiņa tulkojumā būs pārstāvēts Baltvilka balvas laureāts Andruss Kivirehks, piedalīsies latviešu rakstnieki Laima Kota, Inese Paklone, Māris Rungulis, Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, tulkotājas Maima Grīnberga un Ingmāra Balode, skanēs vēl neizdoti Pētera Brūvera un Gunara Saliņa darbi.

Lasījumus ilustrēs mākslinieks Reinis Pētersons, būs aplūkojama Gundegas Muzikantes zīmējumu izstāde.

Šajā dienā notiks arī svinīgā Jāņa Baltvilka balvas pasniegšanas ceremonija.

Jāņa Baltvilka balvai bērnu literatūrā izvirzīti četri autori – Juris Zvirgzdiņš par grāmatu “Rīgas runča Maurīcija piedzīvojumi”, “Kad muzejā iespīd mēness jeb Tobiass un draugi sargā Rīgas vēsturi” un “Seši stāsti par ASV vēsturi”, balvai izvirzīts arī Valdis Rūmnieks par grāmatu pusaudžiem “Atnācēju noslēpums”.

Jāņa Baltvilka balvas pretendente ir arī Inese Zandere par dzejoļu krājumu “Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti” un bilžu pasaku “Pūces svinības”, kā arī Lilija Berzinska par grāmatu “Ziloņu dārzs”.

Savukārt Jāņa Baltvilka balvai grāmatu mākslā nominēti Indra Sproģe par ilustrācijām mākslinieces pašas izdomātajai un uzrakstītajai grāmatai “Māci mani, Degunlāci”, Reinis Pētersons par ilustrācijām Zanderes grāmatai “Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti”, Paula van Lona grāmatai “Šausmu autobuss” un Luīzes Pastores grāmatai “Maskačkas stāsts”.

Balvai izvirzīta arī Gita Treice par ilustrācijām Ievas Samauskas grāmatai “Meitene, kura mācēja visas pasaules valodas”, Edmunds Jansons par ilustrācijām Andrusa Kivirehka grāmatai “Kaka un pavasaris”, Ilze Abika par ilustrācijām Vītauta V.Landsberģa grāmatai “Zirga Dominika mīlestība. Ābolu pasakas”, kā arī uz balvu pretendē dzejas bilžu grāmatiņu sērijas “Bikibuks” dizaina autori Rūta Briede un Artis Briedis.

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šā gada starptautiskais laureāts ir igauņu rakstnieks Andruss Kivirekhs ar grāmatu “Kaka un pavasaris” un tulkotājs Guntars Godiņš.

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana notiek kopš 2004. gada. Kopš 2008. gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Balvas uzdevums ir fokusēt sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi – bērnu, kurš lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+