×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. augusts, 2013
Drukāt

JRT uz pagaidu mājvietu “Tabakas fabrikā” varētu pārcelties nākamā gada vasarā

foto - Letafoto - Leta

Jaunais Rīgas teātris (JRT) uz pagaidu mājvietu “Tabakas fabrikā” varētu pārcelties nākamā gada vasarā, bet 2013./2014. gada sezonā teātris savus skaitītājus gaisīs savās ierastajās telpās, šodien žurnālistiem sacīja teātra direktore Gundega Palma.

“Tabakas fabrikā” patlaban turpinās projektēšanas darbi, lai sagatavotu ēku teātra pagaidu telpu vajadzībām, tādēļ šajā sezonā JRT turpinās darbu līdzšinējās telpās Lāčplēša ielā 25 un Talsu ielā 1. Arī pēc pārcelšanās uz pagaisu mājvietu JRT dažas izrādes turpinās izrādīt Talsu ielā 1.

Kā ziņots, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludinātajā metu konkursā “JRT ēku kompleksa Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcija” iesniegti 17 metu piedāvājumi.

Palma minēja, ka Latvijas mērogam 17 pretendentu piedāvājumu ir daudz, taču tas prasa arī daudz darba, lai žūrija iepazītos ar visiem piedāvājumiem un izraudzītos tos labākos.

Konkursā iesniegtie piedāvājumi tiek skatīti anonīmi, un iesniegto piedāvājumu līmenis vērtējams kā augsts. “To, ka piedāvājumu līmenis ir augsts, atzina arī Lietuvas un Igaunijas kolēģi. Katrā piedāvājumā ir kaut kas ļoti labs un ne tik labs,” sacīja Palma.

No JRT vērtēšanas žūrijā darbojas Palma un aktieris Vilis Daudziņš. Teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis skaidroja, ka Daudziņš žūrijā piedalās tāpēc, ka ir tehnisks cilvēks, proti, daudzi projektu varētu vērtēt pēc bildes apskates, secinot – smuki vai nesmuki izskatās, bet Daudziņš spēj iedziļināties jau daudz tehniskākās lietās.

Palma skaidroja, ka konkursa rezultātā būs lēmums par trīs uzvarētājiem un ar tiem tālāk tad arī VNĪ turpinās sarunas.

Hermanis atgādināja, ka sākumā, kad bija runa par to, ka JRT tiek meklētas “trimdas mājas”, kā pirmais variants tika izraudzīts Vāgnera ielas nams, taču vēlāk no tā tehnisku iemeslu dēļ nācās atteikties.

“Domājot par Vāgnera zāli, man uzreiz ienāca prātā Laura Gundara savulaik brīnišķīgā luga par Vāgnera Rīgā pavadīto laiku. Vāgnera zāle kā vieta teātrim tika atcelta un līdz ar to arī ideja par šīs lugas iestudējumu pagaidām ir atcelta, taču es ceru, ka šī ideja par lugas iestudēšanu pārcelsies uz kādiem citiem laikiem. Grēks, ka Rīgas centrā stāv tāda skaista māja, kas netiek izmantota. Vieta ir ļoti skaista un iedvesmojoša, tādēļ to māju vienreiz vajadzētu saremontēt,” akcentēja Hermanis.

Konkursa žūrijas locekļu sastāvā ir Latvijas Arhitektu savienības, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un JRT pārstāvji – Baiba Strautmane, Viktors Valgums, Juris Dambis, Pēteris Blūms, Uldis Balodis, Līga Apine, Gundega Palma un Vilis Daudziņš. Kopējais godalgu fonds ir 10 000 latu. Pirmās vietas ieguvējs saņems 5000 latu, par otro vietu tiks piešķirti 3000 latu, bet trešās vietas godalga ir 2000 latu.

Metu konkursa mērķis ir nodrošināt JRT ar tam piemērotām telpām, rekonstruējot teātra ēku kompleksu atbilstoši mūsdienu prasībām, tajā pašā laikā maksimāli respektējot ēku vēsturisko atmosfēru, iegūt pilsētbūvnieciski, arhitektoniski un funkcionāli augstvērtīgu projekta priekšlikumu ēku kompleksa rekonstrukcijas iecerei, iegūt iespējami labāko risinājumu, nodrošinot racionālu līdzekļu izmantošanu.

Konkursa vērtēšanas kritēriji būs projekta risinājuma atbilstība metu konkursa mērķim, plānošanas un arhitektūras uzdevumam, tā arhitektoniski telpiskā kvalitāte, plānojums, funkcionalitāte un vides pieejamība, projekta risinājuma atbilstība pilsētvides kontekstam, projekta risinājuma atbilstība JRT prasībām un ēkas kultūrvēsturiskajam mantojumam, idejas oriģinalitāte, projekta detalizācijas pakāpe un grafiskā pasnieguma kvalitāte, paredzamās būvprojekta izstrādes izmaksas, paredzamās autoruzraudzības izmaksas projekta realizācijas laikā, piedāvātais būvprojekta izstrādes termiņš un aptuvenās būvniecības izmaksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+