Foto-LETA

JRT vēsturiskās ēkas pārbūves projektu plāno pabeigt līdz oktobrim 0

Jaunā Rīgas teātra (JRT) vēsturiskās ēkas Lāčplēša ielā 25 pārbūves projektēšanas darbus plānots pabeigt līdz oktobrim, aģentūrai BNS pastāstīja “Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

Viņa sacīja, ka pašlaik noritot spraigs projektēšanas darbs un kompānija “Zaigas Gailes birojs un partneri”, kam uzticēta JRT projekta izstrāde, teātra skatuvju tehnoloģisko iekārtu projektēšanai piesaistījusi arī speciālistus no Nīderlandes.

Pēc būvvaldē akceptēta projekta saņemšanas iepirkumā tiks izvēlēts būvdarbu veicējs un sākti būvdarbi. Laukšteina atgādināja, ka būvdarbus varēs sākt tikai pēc teātra sezonas noslēguma 2016. gada vasarā. Rekonstrukcijai paredzēti divi gadi, un pilnībā ēku kompleksa izbūve tiks pabeigta 2018. gada vasarā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kamēr notiks JRT vēsturiskās ēkas pārbūve, JRT tiks izvietots bijušās Tabakas fabrikas galvenajā namā Miera ielā 58A.

VNĪ pārstāve informēja, ka jau izstrādāts Tabakas fabrikas ēkas pielāgošanas JRT vajadzībām un teritorijas labiekārtošanas projekts. Patlaban norisinās būvniecības darbu iepirkuma procedūra. VNĪ organizē sarunu procedūru ar tiem pretendentiem, kuru kvalifikācija atbilda atklāta konkursa nolikuma prasībām. Paredzamais būvdarbu izpildes termiņš ir desmit mēneši no būvatļaujas saņemšanas dienas. Būvprojektu izstrādāja kompānija “Belss”. Viņa uzsvēra, ka patlaban notiekošā sarunu procedūra bijušās Tabakas fabrikas pielāgošanas būvdarbiem notiek paralēli JRT ēku rekonstrukcijas projektam un to nekavē.

Laukšteina norādīja, ka arī Tabakas fabrikas ēkā, kas tiks pielāgota JRT vajadzībām uz pagaidu laiku, būs lielā un mazā skatītāju zāle, kamerzāle, tiks nodrošinātas mēģinājumu zāles, aktieru, režisoru, pārējā teātra personāla telpas, dekorāciju noliktavas, darbnīcas un citas teātrim nepieciešamās telpas, kā arī tiks gādāts par teātra apmeklētāju ērtībām.

VNĪ pārstāve atgādināja, ka pēc tam, kad JRT atgriezīsies savā mājvietā Lāčplēša ielā, Kultūras ministrija valsts nekustamajā īpašumā Miera ielā 58A iecerējusi attīstīt kultūras radošo kvartālu.

“Kultūras ministrija, Latvijas Kultūras akadēmija un VNĪ jau novembra nogalē parakstīja trīspusēju nodomu protokolu par sadarbību starpdisciplināra kultūras, izglītības un radošo industriju atbalsta centra izveidē ēku kompleksā Rīgā, Miera ielā 58A, kādreizējās Tabakas fabrikas teritorijā,” atgādināja Laukšteina, norādot, ka radošo industriju inkubatoru nākotnē varētu apdzīvot Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un pasniedzēji.

Jau vēstīts, ka JRT ēka Lāčplēša ielā pašlaik ir ļoti sliktā stāvoklī – mitruma dēļ vietām ir bojātas pagraba sienas, pamatiem nav hidroizolācijas. Ēkas fasādes apmetums un krāsojums ir bojāts, bet pagalma pusē ir izdrupušas mūra šuves. Tāpat ir stipri bojāti koka logi, galvenais balkons ir sliktā tehniskā stāvoklī, tāpēc ir uzstādīts aizsargsiets.

Reklāma
Reklāma

Ne ēkas fasādes, ne notekcauruļu, ne karnīžu remonts nav veikts kopš 1956. gada, katru pavasari ir jāveic neatliekami remonti avārijas stāvokļa novēršanai. Avārijas stāvoklī ir arī teātra tehniskie tīkli, ugunsdzēsības ūdensvads un sūkņu stacija, savukārt inženierkomunikācijas neatbilst mūsdienu prasībām un normatīvajiem aktiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.