Latvijā
Novados

Jubilāres mājā pulcējas piecas paaudzes: Annas kundzei Jelgavā 101.dzimšanas diena 16

Foto: Ivars Veiliņš.,”Jelgavas vēstnesis”.

Jelgavniece Anna Saja 2.augustā svin 101.dzimšanas dienu, un šodien jubilāres mājās bija sanākušas piecas paaudzes, raksta pašvaldības izdevums “Jelgavas vēstnesis”.

“Mammai pavisam ir septiņi bērni, bet tagad esam palikuši pieci,” stāstījusi Annas meita Marija. Mazbērnu vecmammai ir vairāk nekā 20.

Ģimenes saknes meklējamas Baltkrievijā.”Mūsu ģimenes stāsts savijās ar Latviju, kad mana vecākā māsa Vanda brauca darba gaitās uz kolhozu un viņai, laižot pasaulē bērnu, mamma no Baltkrievijas atbrauca palīgā auklēt jaundzimušo. Tā mūsu ģimene palika uz dzīvi Latvijā,” par Annas kundzes likteni pašvaldības izdevumam stāsta meita Marija, atklājot, ka Jelgavā mamma strādāja par slaucēju un vēlāk – gaļas kombinātā. Vēlāk audzinājusi bērnus, jo agri zaudēts vīrs.

Kā raksta portāls, spriežot par ilgas dzīves noslēpumu, Annas kundzes ģimene secina – viens no iemesliem ir ģenētika, bet svarīgs ir arī veselīgs dzīvesveids.

Savā dzimšanas dienā Annas kundze sēdās pie bagātīgi klāta svētku galda, saņēma dāvanas un ziedus. Pašvaldība jubilārei piešķīra naudas pabalstu 143 eiro apmērā veselības uzlabošanai.

LA.lv