×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. septembris, 2016
Drukāt

Jubilejas ballīti svinēs Apē

ape15-2

Sestdien Apes pusē, vairākkārt šķērsojot Latvijas un Igaunijas robežu, tiks likts punkts Vivus MTB maratonu jubilejas 10. sezonai.

Dalībnieku skaita ziņā pašlaik otrs lielākais kalnu divriteņu pašmāju seriāls pirms desmit gadiem dzima tieši Apē. Pie tobrīd mūspusē vēl jaunā riteņbraukšanas paveida rīkošanas ķērās divi apēnieši – nesen aktīvā sportista karjeru beigušais viens no labākajiem valsts motokrosa meistariem Mairis Levans un Jānis Baltaisbrencis. Drīz vien uzradās domubiedri un paziņas arī citos Latvijas nostūros, sacensībām no sākotnējā SPA (Smiltene, Pļaviņas, Ape) seriāla formāta izplešoties pa visu Latviju. Nu jau desmito sezonu. Šovasar septiņos posmos – Ventspilī, Milzkalnē, Baldonē, Talsos, Smiltenē, Cēsīs un Apē.

Zīmīgi, ka 10. jubilejas sezonas ballīte sestdienas vakarā tiks svinēta tieši pēc Apes posma. Tiesa, tā starts, finišs un izklaides programma būs turpat aiz Latvijas robežas esošajā Vastse Rosā, taču riteņbraucēju sirdīs tā pati Ape vien ir un paliek.

Trases gan pusmaratonam, gan maratonam solās būt pārsteigumiem bagātas, jo tajās ietvertas Alūksnes un Hānjas augstieņu kalnainākās vietas, ezeri, upes. Arī īpašā „pārrobežu gaisotne” padara pasākumu par unikālu, jo tās ir vienīgās velosacensības Latvijā, kas dod iespēju iebraukt (šoreiz arī startēt un finišēt) Igaunijas teritorijā.
Īpaši jāizceļ, ka Apes trasē “LMT Straume” maratona distances 55 kilometri būs vienā aplī un dalībniekiem sola interesantas odziņas. Tādēļ sacensību rīkotāji pēdējā posmā aicina braukt tieši garāko distanci. Tiem, kas šosezon jau braukuši pusmaratonu, distances maiņa tiek solīta bez maksas un bonusā vēl pāris enerģijas želejas. Tā teikt, lai visi līdz vakara ballītei būtu tikuši finišā.
Tiem, kas vēl nav braukuši, pieteikšanās norit līdz trešdienas mtb-maratrons.lv mājas lapā. Distances ierastās – maratons, pusmaratons. “Labs Kino” pusaudžu distance (šoreiz tie būs 12 kilometri) un “Limpo” bērnu braucieni mazākajiem.

Pēc sezonas pēdējā posmā ar riteņu noskalošanu un mājās braukšanu viss vēl nebeigsies. Turpat Vastse Rosā būs sezonas noslēguma apbalvošana un ballīte.
Organizatori sestdienas vakaram sola šādu programmu:
17:00 – “Vastse-Rio”sporta spēles. Pārliecināsimies, vai bez braukšanas ar riteni mums izdodas vēl kāds netradicionāls sporta veids:) Esiet aktīvi un atsaucieties aicinājumam piedalīties.
18:30 – Balticovo pankūku ballīte un vakariņas pasākuma dalībniekiem;
19:30 – Vivus.lv MTB maratona sezonas uzvarētāju apbalvošana, intervijas un citi pārsteigumi;
21:00 – Diskotēka “Dejo ar velo zvaigzni!”. Vakara vadītājs un šovmens Ufo.
22:00 – Vivus.lv MTB maratona 10.sezonas noslēguma salūts!
Ieeja uz vakara pasākumu ir bez maksas, bet rīkotāji priecāsies par ziedojumiem Apes pilsētas vēsturisko ceļu norādes izveidošanai.

Par šīs sezonas spicākajiem Vivus MTB seriāla braucējiem un jubilejas kopsavilkumu rakstīsim jau pēc Apes posma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+