Ekonomika
Bizness

Jubilejas “Balttour 2018” tūrisma piedāvājumi no 850 uzņēmumiem0


“Balttour 2018” šogad svinēs 25 gadu jubileju.
“Balttour 2018” šogad svinēs 25 gadu jubileju.
Publicitātes foto

No 2. līdz 4. februārim Ķīpsalā notiks starptautiskā tūrisma izstāde gadatirgus “Balttour 2018”, kura šogad svinēs 25 gadu jubileju.

Tajā ar saviem tūrisma piedāvājumiem piedalīsies ap 850 uzņēmumu no vairāk nekā 40 pasaules valstīm, tostarp Islandes, kas būs pārstāvēta pirmo reizi. Bet jau 31. janvārī izstādes nedēļu ievadīs tūrisma biznesa forums, kurā tiks diskutēts par digitalizācijas lomu mūsdienu tūrismā.

Arī šogad, kā ierasts, “Balttour 2018” apmeklētājus gaidīs divas izstāžu halles – “Atklāj pasauli!”, kurā varēs atrast ceļojumus jebkurai gaumei par ļoti izdevīgām cenām, un “Apceļo Latviju!”, kas aicinās Latvijas simtgades gadā nesēdēt mājās, bet iepazīt bagāto novadu vēstures, kultūras un dabas mantojumu.

Turklāt Ārlietu ministrijas Konsulārais dienests “Balttour” jubilejā sagatavojis īpašu izstādi par ceļošanas dokumentiem no 16. līdz 20. gadsimtam, valsts vēstures arhīvā atlasot dažādu laikmetu un nozīmīguma ceļošanas dokumentus, kuru kopijas varēs apskatīt vienotā ekspozīcijā kopā ar paskaidrojošiem materiāliem. “Izrādās, ka ceļošana uz ārzemēm studiju, darba un izklaides nolūkos Latvijas iedzīvotājiem bijusi raksturīga jau 16. gadsimtā,” atklāj ĀM Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa. Ārlietu ministrijas stendā, kā allaž, varēs atrast informāciju par drošu ceļošanu.

Aizvadītais gads Latvijas tūrisma uzņēmējiem bijis stabilas izaugsmes gads, sasniedzot 10 – 15 procentu pieaugumu. Nozares eksperti to skaidro ar mierīgo situāciju Vidusjūras kūr­ortos un ne pārāk labajiem laika apstākļiem Latvijā, kas daudzus valsts iedzīvotājus aizvilinājuši pēc saules un siltas jūras uz dienvidiem. Izteikta līdere šajā ziņā ir Turcija, un “Balttour 2018” būs lieliska iespēja izdevīgi iegādāties atpūtas ceļojumus par agrās rezervēšanas cenām. Turklāt nākamās sezonas laikā gandrīz katru dienu plānots kāds čarterreiss uz Turciju un citiem Vidusjūras kūrortiem, ko piedāvās lielākie Latvijas tūroperatori.

Hallē “Atklāj pasauli!” vēl īpaša uzmanība jāpievērš Islandei, kas piedalīsies pirmo reizi, un ASV, Bulgārijai, Horvātijai un Kiprai, kuras izstādē atgriezušās pēc ilgāka pārtraukuma. Nedrīkst aizmirst apciemot arī mūsu kaimiņus Lietuvas un Igaunijas stendos. Lietuvieši tradicionāli piedāvās savas daudzveidīgās veselības kūrortu programmas Druskininkos un Birštonā, bet igauņi – noīrēt Vīrelaidas salu, kas atrodas starp Muhu salu un cietzemi, izstaigāt Roņu salu un paceļot ar laika mašīnu laika centrā “Wittenstein” Paidē.

Neapšaubāmi daudz pārsteigumu izstādes apmeklētājus gaida hallē “Apceļo Latviju!”, kur tradicionāli būs pārstāvēti visi Latvijas novadi, īpaši izceļot valsts simtgades pasākumus. Vietējie tūrisma informācijas centri vienmēr izcēlušies ar fantāziju un neparastām idejām, starp kurām šoreiz minamas Suņa gadam veltītās aktivitātes “Talsi VAU!”. Apmeklējot Talsu novada stendu, varēs nobaudīt delikatesi “Suņa prieks” ar mārrutkiem, apskatīt jauno izgudrojumu ekoloģiskai suņu kaku savākšanai un sestdien vērot arī suņu modes skati. Vietējā zvaigzne Bobijs aicinās uz plašu suņus iesaistošu pasākumu programmu visas vasaras garumā.

Izstādē “Balttour 2018” neiztiks arī bez amatnieku un mājražotāju tirdziņa un aizraujošas kultūras pro­grammas ar mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu piedalīšanos. Ja biļetes liekas par dārgu, der ieklausīties izstādes “Balttour 2018” projektu vadītāja Daiņa Briča vārdos: “Ik gadu tūrisma pakalpojumi visā pasaulē kļūst arvien dārgāki, tomēr tūrisma izstāde ir arī gadatirgus, kur katra tūrfirma cenšas piesaistīt ceļotājus par visizdevīgāko cenu, turklāt rīko dažādas loterijas, kurās iespējams laimēt ļoti vērtīgas balvas. Vienu visveiksmīgāko “Balttour 2018″ apmeklētāju gaidīs pilnībā apmaksāts sapņu ceļojums. Uz kurieni – tas atklāsies tikai izstādē!” Tikt pie bezmaksas biļetēm iespējams arī 29., 30. un 31. janvārī, piedaloties Ārlietu ministrijas “Facebook” profilā “Ceļo droši!” rīkotajā konkursā.

UZZIŅA

“Balttour 2018”

No 2. līdz 4. februārim Ķīpsalā .

Izstādes darba laiks no plkst. 10 līdz 18 (svētdien – līdz plkst. 17).

Piektdien līdz plkst. 13 paredzēts profesionāļu laiks, kad ieejas biļetes tiks pārdotas par trīskāršu cenu.

Parastās biļetes maksās 4 līdz 6 eiro. Augstākā cena – pieaugušajiem, zemākā – senioriem, invalīdiem un skolēniem. Bērni līdz septiņu gadu vecumam izstādē tiks ielaisti par velti.

Ģimenes biļete (2 + 1) maksās 12 eiro.

Lai nevajadzētu stāvēt rindā pēc biļetēm, prātīgāk tās iegādāties jau iepriekš internetā: http://www.balttour.lv/?link=00400000.

Vairāk par izstādi: www.balttour.lv. Sekot līdzi jaunumiem var arī sociālajos tīklos: www.facebook.com/balttour.

LA.lv