×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. novembris, 2015
Drukāt

Jubilejas “Prozas lasījumi” sāksies 1. decembrī (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šogad “Prozas lasījumi” risināsies no 1. līdz 6. decembrim, un tas būs jubilejas festivāls, jo notiks jau 20. reizi, LA.lv uzzināja biedrībā “Tarba”, kas šogad rīko festivālu.

Festivāla ietvaros notiks vairāk nekā desmit pasākumi dažādās Rīgas vietās piedāvājot apmeklēt festivāla autoru lasījumus, literārās meistarklases un grāmatu atvēršanu svētkus, pastāstīja festivāla kuratore Baiba Koemeca.

Festivālu atklās 1. decembrī plkst. 19 koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” ar iepriekšējo festivālu laureātu un atzītu autoru – rakstnieku Paula Bankovska, Ingas Ābeles, Jura Zvirgzdiņa, Māra Mikulāna un Kurzemes prozas lasījumu laureāta lasījumiem.

Savukārt vēl pirms festivāla atklāšanas norisināsies “Prozas lasījumu” iesildošais pasākums sadarbībā ar literatūras portālu “Punctum”. Noslēdzot Rolāna Barta simtgades mēnesi, 27. novembrī plkst. 18grāmatu un kultūrpreču mājā “NicePlace Mansards” žurnāls “Punctum” aicinās baudīt prozu, kas tapusi fotogrāfiju iespaidā, pasākumā “Iespaidu punktējumi. Fotogrāfija un proza”. Autori: Jana Kukaine, Ieva Lejasmeijere, Nils Sakss, Vents Vīnbergs un Andris Kuprišs.

Līdztekus par tradīciju kļuvušajiem pasākumiem – “Prozas brokastīm” kafejnīcā Andalūzijas suns, ko tradicionāli pieskandinās mūziķis Juris Kulakovs, un “Prozas vakariņām” – norisināsies arī “Netikumīgo stāstu vakars”, uz kuru autori aicināti sagatavot tēmai atbilstošus prozas darbus, pastāstīja Koemeca.

Norisināsies arī divi ārvalstu viesiem veltīti pasākumi, kā arī jauno literātu lasījumi no Latvijas Rakstnieku savienības paspārnē esošās Kultūras programmas “Literārā Akadēmija”.

Tāpat ir padomāts par atsevišķu pasākumu tiem, kas vēl aug – jaunākā skolas vecuma bērniem un viņu ģimenēm Dabas muzeja aizraujošo ekspozīciju fonā.

Katru no priekšnesumiem vērtēs gan nozares profesionāļi, gan alternatīvā žūrija, veiksmīgāko jaundarbu autoriem festivāla noslēgumā piešķirot balvas.

Paralēli norisināsies literārās meistardarbnīcas, ko vadīs autori no Slovēnijas, kā arī tikšanās ar somu rakstnieci Rozu Liksomu un viņas grāmatas “Sestā kupeja” atvēršanas svētki.

No nelieliem lasījumiem Andreja Upīša dzīvoklī 1995. gadā līdz daudzveidīgam literatūras festivālam 2015. gadā visā Rīgā – “Prozas lasījumi” 20 gadu laikā pārtapuši par vienu no centrālajiem literārajiem notikumiem valstī un kļuvuši par nozīmīgu ikgadēju atskaites punktu pašmāju rakstniecībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tikai ne Ikstenas savārstījumus!

Draugiem Facebook Twitter Google+