×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Jubilejas “Summertime” aicina mūzikas krāsu virpulī


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau desmit gadus viens no krāsainākajiem vasaras muzikālajiem notikumiem ir operas dīvas Ineses Galantes veidotais festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”. Šogad, jubilejas reizē, tas no 11. līdz 17. augustam Dzintaru koncertzālē aicinās baudīt šķietami nesavienojamus mūzikas žanrus un skanējumus, ietverot gan simfonisko, gan kamermūziku, gan Āfrikas mežonīgos ritmus, spāņu temperamentu, franču šarmu un Balkānu nebēdnību.

Desmitās jubilejas gadā festivāla uzmanības centrā ir mūžības tēma – vērtības, kas cauri gadsimtiem spējušas saglabāt gara spēku, skaistumu un nemainību. Festivāla atklāšanas koncertā “Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru” mākslinieki aicinās ikvienu iesaistīties Baltijas jūras vides saglabāšanā. Pirmo reizi uz vienas skatuves tiksies izcils solistu ansamblis: Anna Hallenberga (Zviedrija), Andreass Šāgers (Austrija), Egils Siliņš (Latvija) un festivāla sirds – Inese Galante. Atskaņojumu vadīs pasaulslavenais diriģents, aizrautīgs Mocarta mūzikas mīļotājs, diriģents Evelīno Pido (Itālija). Vakara režisora Uģa Brikmaņa iecere ir mūziku sasaistīt ar spēcīgām video projekcijām, kas ataino Baltijas jūras miršanas un atdzimšanas procesus. “Man kā māksliniecei ar šā projekta palīdzību ir iespēja aicināt ikvienu manu draugu un atbalstītāju apņemties mainīt savus vidi ietekmējošos paradumus. Mēs lūgsim par Baltijas jūras nākotni, lai tā būtu tikpat mūžīga kā apbrīnojamā meistara Mocarta “Rekviēms”,” norāda I. Galante.

Jubilejas festivāls šogad klausītājus priecēs ar īpaši bagātīgu un daudzveidīgu programmu. Pirmo reizi Latvijā ierodas “Grammy” mūzikas balvas laureāte Dobē Njaorē, kuru kritiķi dēvē par vienu no spilgtākajām Āfrikas Rietumkrasta mūsdienu mūzikas vēstnesēm pasaulē. Dobē samtainais tembrs skan vismaz septiņos Āfrikas dialektos, un viņas programmā ir nepieradināti ritmi, oriģināla skatuves horeogrāfija.

Festivāla viesi būs arī Madrides flamenko grupa “Daminaro”, kuras sastāvā ir gan dejotāji, gan mūziķi. Festivāla apmeklētājus priecēs “Daminaro” jaunākais veikums – programma “Cae la Noche”. Tajā caur grieķu mitoloģijas tēliem atklājas nakts burvība, skumjas, kaisle, nolemtība un nāve. Skatītāju gaida nevis vienkāršs flamenko šovs, bet mītisks stāsts, kurā vienkopus saplūst deja un mīta mistērija.

Par jautru noskaņu festivālā šogad rūpēsies Latvijā iemīļotais serbu izcelsmes mākslinieks Gorans Bregovičs, kurš uzstāsies kopā ar viņa vadīto “Kāzu un bēru orķestri”. “Gorana mūzika ir īsts baudījums tiem, kam patīk adrenalīns un pilnīga atslēgšanās no visa apkārt notiekošā. Tieši tādēļ koncertu esam iecerējuši piektdienā, kad ikviens varēs ļauties festivāla muzikālajām dzīrēm,” saka I. Galante.

Arī šoreiz festivālā uz vienas skatuves sadziedoties ar Inesi Galanti būs iespēja dzirdēt un redzēt Latvijas izcilākos operdziedoņus – pasaules operteātru zvaigzni Aleksandru Antoņenko, vienu no spožākajiem Riharda Vāgnera operu basbaritoniem Egilu Siliņu un neordinārās balss īpašnieku, kontrtenoru Sergeju Jēgeru.

Savukārt koncertā “Džezs, blūzs un opera” muzicēs lieliski džeza mūziķi no Krievijas – pianists Daniels Krēmers, “Latin Grammy” balvas nominants, ģitārists Romāns Mirošņičenko un dīva ar medaino balsi – Armīne Sarkisjana. Kopā ar viņiem, protams, arī I. Galantes uzstāšanās.

Festivāla veidotāji sola, ka festivāla lielākā intriga slēpjoties tā noslēguma koncertā “Gala Galante”. Divās apjomīgās daļās muzicēs aizvadītā gada mīlulis tenors Rejs M. Veids, Milānas “La Scala” dīva Bonita Himana, talantīgais Daniels Krēmers ar savu džeza trio, kura spēle pavadīs medainās balss džeza dīvu Armīni Sarkisjanu, saksofonists Henks van Tvillerts, kura saksofona skaņa jutekliskumā tiek salīdzināta ar cilvēka balsi, vairāku starptautisku konkursu laureāti – pianists Artūrs Cingujevs un čellists Maksims Beitāns, kā arī Ineses Galantes ilggadējie skatuves partneri – Intars Busulis, Raimonds Ozols, Aleksandrs Antoņenko un Sergejs Jēgers. Vakara gaitā skatītāju gaida arī virkne pārsteigumu.

Varbūt noder


11. VIII 19.00 atklāšanas koncerts “Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru” (EUR 15 – 100)

12. VIII 19.00 “Āfrikas balss” (EUR 10 – 60)

13. VIII 19.00 flamenko teātris “Ugunīgā nakts” (EUR 10 – 60)

14. VIII 19.00 duetu vakars ar Inesi Galanti (EUR 15 – 100)

15. VIII 19.00 Gorana Bregoviča koncerts (EUR 10 – 60)

16. VIII 19.00 “Džezs, blūzs un opera” (EUR 10 – 60)

17. VIII 18.00 “Gala Galante” (EUR 15 – 100)

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv/”www.bilesuparadize.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+