Mobilā versija
Brīdinājums -6.7°C
Austris
Pirmdiena, 22. janvāris, 2018
14. februāris, 2017
Drukāt

Jubilejas zīmē: jau piekto reizi rīko Soduma balvu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau piekto gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā, šodien vēsta novada dome.

Dzintara Soduma balvai var pieteikt grāmatas, kas izdotas laika posmā no 2016. gada marta līdz 2017. gada martam. Grāmatas trīs eksemplāros jāiesniedz līdz 13. martam Ikšķiles novada pašvaldībā.

Dzintara Soduma balvas fonds ir 4269 eiro. Žūrijai ir tiesības pasniegt vienu vai vairākas balvas. Balvas pasniegšana īpašā sarīkojumā notiks Dzintara Soduma dzimšanas dienā 2017. gada 13. maijā plkst. 15 Ikšķiles tautas namā.

Latviešu rakstnieks un tulkotājs Dzintars Sodums ir viena no mūsu kultūras izcilībām. Vairāk nekā 60 gadus dzīvodams trimdā Zviedrijā un ASV, viņš nenogurstoši savu dzīvi veltījis latviešu valodas un literatūras saglabāšanai un novatorisma attīstīšanai. Sodums sarakstījis romānu ciklu, kurā caur viņa personisko stāstu dziļi atklāta Latvijas neseno laiku vēsture. Dzejā viņš bijis formas pirmatklājējs. Skolojies anglosakšu literatūras tradīcijā, kā dāvanu latviešu valodai Sodums pasniedzis pasaules literatūras meistardarba “Uliss” tulkojumu, kam veltījis visu mūžu, tādējādi latviešu kultūrai paverot pasaules kultūras kontekstu. Soduma uzticība latviešu valodai un novatorisms kalpos par piemēru un iedvesmu daudzām latviešu literatūras paaudzēm. Savas dzīves pēdējos gadus Sodums pavadīja Ikšķilē, kur arī atrodas viņa mūža atdusas vieta. Varētu teikt, Ikšķilei tā ir liktens dāvana.

Dzintara Soduma 2013. gadā Ikšķiles novads nodibināja 2013. gadā, turpmāk ik gadu maija mēnesī piešķirot balvu par novatorisku sniegumu latviešu literatūrā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+