Sports
Hokejs

Musketieris pēc atvaļinājuma – Māra Jučera atgriešanās Latvijas izlasē0


Māris Jučers piedalījies trīs pasaules čempionātos.
Māris Jučers piedalījies trīs pasaules čempionātos.
Foto – Juris Kalniņš

“Pēc Francijas čempionāta sezonas mēnesi neko nebiju darījis, tāpēc šobrīd ir grūti,” vārtsargs Māris Jučers (30) Latvijas hokeja izlases pārbaudes spēli šovakar pret Somiju sagaida kā lielu izaicinājumu.

“Gaidīju, ka pēc sezonas varbūt mani izsauks uz izlasi, bet nekādu ziņu nedeva, un tā es mēnesi neko nedarīju. Viņnedēļ pāris dienu paslidoju kopā ar tiem, kuri nebija devušies uz Norvēģiju, tad Latvijas klubu izlasē man bija divas spēles Lietuvā. Ķermenis atradis no slodzēm. Būs grūti pret somiem, jāpaļaujas uz instinktiem. Sezonu beidzu ļoti labā formā, tagad kājās nav asuma, ātrāk sagurstu, bet treniņi ir labi,” stāsta Jučers, kurš piedalījies trijos pasaules čempionātos.

Uz pavasara treniņu nometni viņš uzaicināts pirmo reizi kopš 2013. gada. “Par cerībām tikt uz pasaules čempionātu nedomāju. Cenšos koncentrēties katrai epizodei, katram metienam, lai ieietu īstajās sliedēs un justos labi. Varbūt arī turpmāk būs iespēja uzspēlēt. Atbrauks citi vārtsargi, redzēs, kā būs.”

Vakar pirmajā spēlē pret somiem (0:3) vārtus sargāja Uldis Čalpa, otrajā plānots likt Jučeru. Māris izlasē debitēja 2011. gadā tieši pret Somiju. “Šķiet, ielaidu trīs vārtus (patiesībā divus. – I. S.), zaudējām (3:5). Lūsiņš guva traumu, un mani spēles vidū uzlaida,” viņš atceras, piebilstot, ka par šā brīža izlases galveno treneri Bobu Hārtliju jau pirmajā treniņā radies labs iespaids.

Aizvadītajā sezonā Jučers pirmo reizi izbaudīja Francijas hokeju Lionas komandā. “Bija labi. Ieguvām kausu – pirmo kluba vēsturē, un visi bija laimīgi. Sākums bija pagrūts, daudzas problēmas, tāda kūleņošana, izdzīvošana, bet pēc jaunā gada viss nokārtojās, un bija patīkami spēlēt.” Čempionātā “Lyon” ieņēma piekto vietu, izslēgšanas spēlēs zaudēja pirmajā kārtā.

Māris atzinīgi vērtē Francijas čempionātu: “Ātrs hokejs, dažas komandas ļoti labas, bet arī pret apakšgalu kārtīgi jānoskaņojas. Pret pēdējā vietā palikušo komandu vienā no četrām spēlēm uzvarējām papildlaikā, divās ar vienu vārtu pārsvaru. Esmu bijis Polijā, un tur pēdējās komandas ir krietni vājākas, gandrīz divciparu skaitli sametām.”

Arī sadzīves ziņā Francijā viss esot kārtībā. “Ļoti skaista pilsēta, klubs sagādāja dzīvokli. Kad atbrauca mana ģimene, iedeva arī mašīnu. Patika virtuve, izbaudīju daudz ko jaunu.”

Finansiāli izdevīgāk esot bijis spēlēt Kazahstānā, tomēr tur viņš nevēlas atgriezties: “Sadzīve ārprātīga. Kā trimdā, ļoti bēdīgi.” Māris labprāt turpinātu spēlēt Francijā. “Lyon” nepiedāvājot jaunu līgumu, jo kluba prioritāte ir saglabāt vietējos līderus, tādēļ leģionāriem paredzētā nauda samazināsies.

“Lyon” spēlēja arī Artūrs Mickevičs un Renārs Demiters. “Kā trīs musketieri. Interesanti, brīvajās dienās kaut ko kopīgu izdomājām, mēs ar Demiteru dzīvojām vienā mājā.”

LA.lv