Latvijā
Politika

Judins: ir sajūta, ka komisijas darbs veidots, lai attaisnotu oligarhu lietā figurējošos 16


Saeimas deputāts Andrejs Judins
Saeimas deputāts Andrejs Judins
Foto – LETA

“Es ļoti cerēju, ka tas, ka cilvēkiem tiek dota iespēja strādāt, neskatoties uz to, kāpēc viņi ir pieteikušies tur strādāt, tas mobilizētu viņus. Bet viss tiek darīts tā, lai būtu neitralizējošs efekts. Man ir sajūta, ka darbs organizēts, lai attaisnotu attiecīgās lietas figurantus,” “Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas loceklis, “Vienotības” Saeimas frakcijas pārstāvis Andrejs Judins (Par) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot komisijas darba procesu.

Judins norādīja, ka vairāki komisijas locekļi nemaz nevēlas atrisināt lietu. Viņš atklāja, ka, piemēram, Igors Pimenovs (Saskaņa) lietas materiālus pat negatavojas lasīt: “Pēdējā sēdē es jautāju Pimenova kungam, kāpēc viņš negrib lasīt krimināllietas materiālus. Viņš teica, ka viņam tas nav vajadzīgs. Viņš teica, ka viņš gaida, kad būs iespēja klausīties. Ir pagājuši divi mēneši kopš komisijas izveides, un viņš nevienu reizi neaizbrauca, lai palasītu.”

Judins ir sašutis arī par komisijas darbu kopumā. Viņš norādīja, ka viss notiek, lai tiktu ielikts “ķeksītis”. “Pirmdienā mums ir sēde, cilvēki nāk, ir kaut kāda prezentācija, divi vai trīs jautājumi, un tas ir viss,” skaidroja Judins. Viņš norādīja, ka sēžu saturs bieži nav saistīts ar “oligarhu lietu”. “Pirmdien mums bija sēde. Uzaicināja Liepiņa kungu, kurš stāstīja par to, ka 75% no sarunām nepiepildījās. Viņš stāstīja par visu ko, kas neattiecas uz izmeklēšanu – rādīja savu medaļu, stāstīja par savu grāmatu. Vai tas palīdz mums kaut ko saprast?” sašutis sacīja Judins.

Turklāt komisija izvairās no darbībām, kurām varētu būt būtiski rezultāti. Judins uzskata, ka tie ir mēģinājumi attaisnot “oligarhu sarunu” dalībniekus. “Viss tiek darīts tā, lai būtu neitralizējošs efekts. Es, piemēram, pirms diviem mēnešiem piedāvāju aicināt Dūklava kungu. Tas ir aizmirsts. Man ir sajūta, ka darbs organizēts, lai attaisnotu attiecīgās lietas figurantus,” raidījumā sacīja Judins.

LA.lv