×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. septembris, 2017
Drukāt

Judins: ir sajūta, ka komisijas darbs veidots, lai attaisnotu oligarhu lietā figurējošos (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāts Andrejs Judins

“Es ļoti cerēju, ka tas, ka cilvēkiem tiek dota iespēja strādāt, neskatoties uz to, kāpēc viņi ir pieteikušies tur strādāt, tas mobilizētu viņus. Bet viss tiek darīts tā, lai būtu neitralizējošs efekts. Man ir sajūta, ka darbs organizēts, lai attaisnotu attiecīgās lietas figurantus,” “Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas loceklis, “Vienotības” Saeimas frakcijas pārstāvis Andrejs Judins (Par) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot komisijas darba procesu.

Judins norādīja, ka vairāki komisijas locekļi nemaz nevēlas atrisināt lietu. Viņš atklāja, ka, piemēram, Igors Pimenovs (Saskaņa) lietas materiālus pat negatavojas lasīt: “Pēdējā sēdē es jautāju Pimenova kungam, kāpēc viņš negrib lasīt krimināllietas materiālus. Viņš teica, ka viņam tas nav vajadzīgs. Viņš teica, ka viņš gaida, kad būs iespēja klausīties. Ir pagājuši divi mēneši kopš komisijas izveides, un viņš nevienu reizi neaizbrauca, lai palasītu.”

Judins ir sašutis arī par komisijas darbu kopumā. Viņš norādīja, ka viss notiek, lai tiktu ielikts “ķeksītis”. “Pirmdienā mums ir sēde, cilvēki nāk, ir kaut kāda prezentācija, divi vai trīs jautājumi, un tas ir viss,” skaidroja Judins. Viņš norādīja, ka sēžu saturs bieži nav saistīts ar “oligarhu lietu”. “Pirmdien mums bija sēde. Uzaicināja Liepiņa kungu, kurš stāstīja par to, ka 75% no sarunām nepiepildījās. Viņš stāstīja par visu ko, kas neattiecas uz izmeklēšanu – rādīja savu medaļu, stāstīja par savu grāmatu. Vai tas palīdz mums kaut ko saprast?” sašutis sacīja Judins.

Turklāt komisija izvairās no darbībām, kurām varētu būt būtiski rezultāti. Judins uzskata, ka tie ir mēģinājumi attaisnot “oligarhu sarunu” dalībniekus. “Viss tiek darīts tā, lai būtu neitralizējošs efekts. Es, piemēram, pirms diviem mēnešiem piedāvāju aicināt Dūklava kungu. Tas ir aizmirsts. Man ir sajūta, ka darbs organizēts, lai attaisnotu attiecīgās lietas figurantus,” raidījumā sacīja Judins.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Jums tikai tagad tas pieleca? Mēs to sapratām jau kad tika izveidota “komisija”un blēde Sudraba iestumta priekšsēdētājos.Plus kaktu tikšanās ar “liecinieku”,plus “konsultantu”izvēle,plus Jēkaba atziņas utt.Nožēlojama vodeviļa ar kroplu scenāriju.

 2. Ak beidzot to arī kāds deputāts sapratis – ne velti komisiju vada Sudraba,,, Nu neies jai 3 A knāb sev acī – draugi klusinās -kā KNABĀ, tā prokuratūrā,un arī šajā nozēlojamā komisijā… Tas ir teātris naivajiem skatītājiem – atvainojos Latvijas pilsoņiem, kuri balsoja par ZZS un tad par Sudrabas partiju un arī par reģionāļiem ( viegli pērkami).
  Vienīgais gan noskaidros – kurš tos papīrus iznesa un nodeva žurnālistiem un tikai to.

 3. un kam komisiju veidoja? Atbildēt

  vispār jau tikai sevis reklamešanai
  ! komisijai nav nekāda juridiskas spēka lai ko viņa nolemtu-vainigi nevinigi. lēmums nav sasmeretā papīra vērtibā
  2 skaļi izreklametā “valsts nozagšana”nav pat juridiski definets termins, atiecigi tam pat panta likumos nav
  3 lai vispā sāktu “izmeklet oligarhu sarunas”iesākumā vajag kaut vai ekspertizes slēdzienu ka tās ir autentiskas. ka runātājiir tie pēc kuriem izklausās, ka sarunas nav montētas, ka nav nekādutehnisku iejaukšanās pazīmju. un tikai tad var sākt saturu vērtet.
  Judins mums tā kā jurists skaitās , bet nez kāpec pašus juridiskos pamatus (to neesamibu) klaji ignorē

  • Ir juridiskais spēks, jo ir deputāti ar to izrietošajām sekām.
   Terminu – Valsts nozagšana – jau lietoja Pasaules bankas (Smilšu 2 – 4. stāvs) eksperti desmit gadus atpakaļ.
   Pagaidām var izmeklēt ar krimināllietu saistītās tēmas un tās izvērtēt.

   Secinājums – nevajag muldēt, muldēšanas dēļ.

Draugiem Facebook Twitter Google+