Mobilā versija
+11.9°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
28. maijs, 2015
Drukāt

Jūgendstila mode atplauks jūgenda stilistikā celtajā Liepājas muzejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 12. jūnija līdz 6. septembrim Liepājas muzejā būs skatāma pasaulslavenā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas izstāde “Jūgendstila mode (1896 – 1915)”, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja apskatīt gandrīz simts unikālas tā laika kleitas, ko veidojuši slaveni dizaineri, drēbnieki un izšuvumu meistari no Eiropas modes namiem – “The Worth”, “Doucet”, “The Paquin”, “Cheruit”, “The Rouff”, “Poiret”, “Babani”, “The Fortuny”.

Eksponēti tiks gadsimtu veci audumi, mežģīnes, apģērbu griezumi, izšuvumi un aksesuāri gan sieviešu, gan vīriešu modei. Daudzas no izstādītajām kurpēm, somām, cepurēm, sprādzēm, piespraudēm, smaržu flakoniņiem savulaik izmantoti, lai padarītu dzīvi skaistāku un acīm tīkamāku.

“Mūsdienās elegantais, krāšņais stils, ko varēs aplūkot izstādē, atgādinās par “skaistā laikmeta” eksistenci, kurā nebaidījās izmantot teatrālus paņēmienus ikdienas vidē, atvērtu un pilnvērtīgu dzīvesveidu, cilvēces mīlestības un jaunības atainojumu,” bilst mjuzeja direktore Dace Kārkla.

“Skaistā laikmeta” mode veidojās Parīzē, 1900. gadā starptautiskās izstādes iespaidā Parīzē. Tā cildināja sievieti, tās tievo, korsetē iejozto augumu, garos, nārām līdzīgos matus un plūstošās, ilgu pilnās kustības.

Muzeja direktore tāsta, ka tieši jūgendstila apģērbu un aksesuāru kolekcijas eksponēšana Liepājas muzeja pirmā un otrā stāva izstāžu zālēs nav izvēlēta nejauši, jo arī Liepājas muzeja ēkā Kūrmājās prospektā ir “skaistā laikmeta” pārstāve. “Tā būvēta 1900. – 1901. gadā pēc izcilā Liepājas arhitekta Paula Maksa Berči projekta, pamatā ņemot pazīstamā Berlīnes arhitekta Ernsta fon Īnes skici,” piebilst Kārkla.

Paredzēts, ka izstādes atklāšanā, kas notiks 11. jūnijā, piedalīsies modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs, lai pats iepazīstinātu ar savu jūgendstila modes kolekciju.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+