×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Jūgenda muzejam piecos gados vairāk nekā 122 000 viesu

Foto: LETAFoto: LETA

Jūgendstila muzeja jubilejā atklāta izstāde aicinās pievērst uzmanību jūgenda kāpņu telpām.

Šogad aprit pieci gadi kopš Rīgas Jūgendstila muzeja dibināšanas, un šajā laikā muzejā viesojušies vairāk nekā 122 159 apmeklētāji gandrīz no visas pasaules, portālam LA.lv pavēstīja muzeja pārstāve Baiba Buceniece.

Muzeja krājums no dažiem priekšmetiem izveidojies par unikālu jūgendstila kolekciju ar 5063 eksponātiem. Muzeja apmeklētājus priecējušas 48 izstādes, vairāk nekā 300 sarīkojumi, tāpat organizēti gan Latvijas, gan arī starptautiska mēroga pasākumi.

Otrdien, 29. aprīlī Rīgas Jūgendstila muzejs atzīmēs piecu gadu jubileju, atklājot fotogrāfes Margaritas Fedinas izstādi “Kāpņu telpas”, kurā būs aplūkojamas arhitektu Fjodora Šehteļa un Ļeva Kekuševa visskaistākās jūgendstila kāpņu telpas, kuras rosinās jaunā rakursā paskatīties arī uz muzeja nama kāpņu telpu, kā arī iepazīt Rīgas un pasaules jūgendstila mantojumu.Izstāde “Kāpņu telpas” apskatāma no 30. aprīļa līdz 14. septembrim muzeja darba laikā.

Savukārt jau pirmdien, 28. aprīlī, Rīgas domē notiks seminārs, kurā apspriedīs Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācijas un virtuālā muzeja izstrādes projektu, kas tiek īstenots jau no 2013. gada decembra. Projektu plānots pabeigt līdz 2016. gada aprīlim, un tas tiek īstenots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta atbalstu.

Informatīvajā seminārā piedalīsies kultūras iestāžu darbinieki, Rīgas domes, Kultūras ministrijas un projekta partnera – Norvēģijas nacionālā jūgendstila centra pārstāvji. Seminārā spriedīs par Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu un Rīgas Jūgendstila virtuālā muzeja ieceri.

Rīgas Jūgendstila centrs tika izveidots 2006. gadā, savukārt 2009. gadā tika atvērts Rīgas Jūgendstila muzejs, kura koncepcija paredz pozicionēt Rīgu kā jūgendstila metropoli Eiropā un pasaulē.

Pašreiz ir atklāts Rīgas Jūgendstila muzeja pirmais stāvs, bet pilnībā Rīgas Jūgendstila muzeja izveide nav pabeigta, jo nav īstenots multimediju zāles un virtuālā muzeja projekts. Uzkrātais materiāls sasniedzis tādu apjomu un vērtību, kad tā aplūkošanai, iepazīšanai, dokumentēšanai un saglabāšanai nākamajām paaudzēm, nepieciešami mūsdienīgi datu uzglabāšanas līdzekļi – virtuālā ekspozīcija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+