Mobilā versija
+2.0°C
Eiženija, Ženija
Svētdiena, 26. marts, 2017
13. jūnijs, 2016
Drukāt

Jūgendstila muzejs atkal cels gaismā savus krāšņākos eksemplārus

Publicitātes un LETA fotoPublicitātes un LETA foto

Šogad no 16. jūnija līdz 11. septembrim muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” būs apskatāma ikgadējā izstāde no muzeja krājuma “Retrospekcija II”, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstāde aicina atskatīties rīdzinieku ikdienā, kur jūgendstila interjera un sadzīves priekšmeti, trauki un rokdarbi radīti iedvesmojoties no dabas dažādības. Izstādē jau tradicionāli apskatāmi arī dāmu un kungu aksesuāri, kā arī 20. gadsimta tehniskie jaunievedumi. Jūgendstilam raksturīgās formas un no dabas plūstošajām līnijām iedvesmotās detaļas sastopamas gan unikālos mākslas darbos, gan rūpnieciskos ražojumos. Izstāde ataino jūgendstila lietišķi dekoratīvās mākslas izteiksmīgumu trauslajā stiklā, porcelānā, metālā un tekstilā.

“Aizvadītajā vasarā izstāde “Retrospekcija” guva plašu ievērību, tāpēc šogad tradīcija turpinās. Atskats pagātnē ir veids kā parādīt muzeja jaunieguvumus, vērtīgākos un interesantākos priekšmetus no plašā muzeja klāsta ar vairāk kā 6000 vienībām,” LA.lv pauda Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Anete Pitena.

Pievienot komentāru

Boriss Teterevs: "Brīnums, ka tas izdevās!" Prado muzeja debija Baltijā (2)Rīgā apskatāmi leģendāru mākslas klasiķu – Rubensa, Goijas, Veronezes, van Deika un citu – šedevri.
Draugiem Facebook Twitter Google+