×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

Jūgendstila muzeju palielina


Foto - Aija VolkaFoto - Aija Volka

Pirms vairāk nekā nedēļas ap Rīgas Jūgendstila muzeju daļēji izbēra melnzemi un atstāja. Pieneņu lapas spraucas starp zemes pikučiem, kas pamatīgi kontrastē ar blakus esošās Rīgas Juridiskās augstskolas kopto apkārtni. Vai tāds kādreiz izskatījās Konstantīna Pēkšēna un Eižena Laubes projektētais nams, par kura apskati tagad iekasē naudu?
 Ženija Lapiņa Rīgā

 

Rīgas Jūgendstila muzeja direktore Agrita Tipāne piekrīt, ka skats ap muzeju nav tas labākais, taču muzeja ēkā Alberta ielā 12 pašlaik notiek pagrabstāva izbūve, un, iespējams, jau nākamgad muzeja telpas palielināsies uz pusi. “Pagaidām zālienu nav jēgas sakārtot, jo nemitīgi notiek būvdarbi,” uzskata A. Tipāne.

Mājas pārvaldnieks Alberts Štrenhs piebilst, ka vēl pirms nedēļas bija pārrakta muzeja apkārtnes teritorija pie Strēlnieku ielas un rakšana turpināsies. Pašlaik darbi saistīti ar elektrības jaudas palielināšanu.

A. Tipāne stāsta, ka vēsturiski šai jūgendstila ēkai Alberta un Strēlnieku ielas stūrī arī nebija nekāda daiļā priekšdārza, bet tikai žodziņš un zāliens, lai ēka labāk izceltos. Vēlākos gados žodziņu nojauca un iestādīja liepu rindas, kas tiks saglabātas.

Jūgendstila muzejs ir jaunākais muzejs Rīgā, un tā ekspozīcija iepazīstina ar rīdzinieka dzīvokļa iekārtojumu 20. gadsimta sākumā. Nākotnē plānots atvērt arī digitālo ekspozīciju.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+