Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
26. novembris, 2014
Drukāt

Jūgendstila un “Art Deco” lelles izstādē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 28. novembrī, muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” tiks atklāta Tamāras Čudnovskas jūgendstila un “Art Deco” leļļu kolekcijas izstāde “Ziemas rozes”.

Pagājušā gadsimta sākumā tika izgatavotas mākslinieciskas buduāra vai dīvāna lelles, kuras bija domātas interjera rotāšanai. Leļļu tērpu kolorīts dažkārt bija pieskaņots tapešu vai mēbeļu auduma krāsām. Tajā pašā laikā parādījās lelles pusfigūriņas, kuru ķermeņu augšdaļu parasti izgatavoja no porcelāna, bet apakšējā daļa šīm lellēm bija funkcionāla, piemēram, brunči kalpoja kā tējkannas sildītājs vai varēja tikt papildināti ar adatu spilventiņu. Smalkās skaistules izgatavoja dažādās leļļu ražotnēs Vācijā, Francijā un citur. Izstādē “Ziemas rozes” apskatāmas vācu firmas “Lili Baitz” lelles. Bieži vien lelles pasūtīja speciālās darbnīcās, tādas bija arī Rīgā. Veikalos varēja arī nopirkt leļļu detaļas, lai izgatavotu skaistules savām rokām.

Tamāras Ču­d­novskas, Autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas ģildes galvenās mākslinieces, lelles veidotas no 2007. līdz 2014. gadam.

Pievienot komentāru

Viss sākās ar "Līko gurķi". Ināra Slucka - Jūlija Cēzara lomā! (1)Ģertrūdes ielas teātris jauno sezonu atklājis ar režisora Andreja Jarovoja iestudējumu – vienu no zināmākajām Šekspīra traģēdijām "Jūlijs Cēzars".
Draugiem Facebook Twitter Google+