×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Juglā atkal manītas mežacūkas; pašvaldība nezina, kā ar tām cīnīties (14)

Foto: Jānis PolisFoto: Jānis Polis

Attēlā mežacūkas Juglā.

Juglā atkal manīts mežacūku bars, taču pašvaldība nezina, kā ar tām cīnīties.

Kā tīmekļa vietnē “Facebook” paudis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), Juglas rajonā vairākkārtīgi manītās mežacūkas varētu tikt izķertas, lai pārvietotu tās uz citas pašvaldības teritoriju, tomēr nav garantijas, ka to vietā neparādīsies citas.

Kā liecina aculiecinieku bildes sociālajos tīklos, aizvadītajā naktī Juglā atkārtoti manīts mežacūku ganāmpulks.

Ušakovs skaidro, ka situācija ar mežacūkām esot līdzvērtīga situācijai ar bebriem pilsētā – tai nav konkrēta un efektīva risinājuma.

Vienlaikus Rīgas mērs norāda, ka Rīgā manītā mežacūku grupa, pēc pašvaldības speciālistu novērojumiem, cauri Juglai migrē barības meklēšanas nolūkā no meža pie Bābelītes uz Biķernieku mežu un atpakaļ. Kad iestāsies pavasaris, meža dzīvnieki pārstāšot ganīties Brīvības ielā un klusi mitināšoties mežā.

Rīgas mērs arī uzsver, ka mežacūkas neapdraud iedzīvotājus.

Jau ziņots, ka aculiecinieki arī iepriekš Juglā, Brīvības gatvē, novērojuši vairākas mežacūkas.

“Tas nav gluži standarts, bet nav arī nekas neiespējams,” komentēja Latvijas Dabas muzeja pārstāve Una Bērziņa, norādot, ka pašlaik Latvijā ir pieaugusi mežacūku populācija.

Bērziņa atzīmēja, ka pilsētā mežacūkas nav arī atļauts medīt. Viņasprāt, tas, ka mežacūkas novērotas uz Brīvības gatves, ir interesanti, tomēr dzīvnieki manīti arī daudzās vietās pilsētas pierobežā. Daudzviet, kur kādreiz bijuši meži, tagad sāk slieties privātmāju puduri – mežacūkām atliek vien pielāgoties, skaidroja Dabas muzeja pārstāve.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Kādēļ ar meža cūkās jācīnās? Laukos viņas dzīvo un neviens ar viņām necīnās, vien pamedī šat tad. Nebaidieties, rīdzinieki!

 2. Kas pie velna ir mežacūku ganāmpulks?

 3. Kartupelīšus ar miega zālēm UN cūciņas desās ,tirgū būs labs noiets,ja palaidīs lētāk,tad jau vispār,drosminiekam peļņa,pilsēta tīra no cūcēniem.

 4. nu ko cūkas jāsoda par vandālismu. :)) Lai pašvaldības policija ķer roka.

 5. Pie tām mežacūciņām kaķis bija pienācis parunāties . 🙂 Apošņājās un nekādas agresijas . Cilvēki ir ļoti agresīvi .

 6. Ušakovam ganos jāiet!

 7. Kad cilvēki iemācīsies atbalstīt izsalkušos dzīvniecīņus ? Agrāk tā nebija ! Tagad pat cilvēki ir izsalkuši – nu , gan pienākuši laiki !!!!!!!!!!

 8. Gumijas lodes, ļaus saprast, ka attiecīgajā vidē nav vēlamas un meža cūkas meklēs barību sev piemērotākā vidē. Meža cūkas būs visur, kur būs pieejama barība un nebūs nekādu risku. Vācijā gumijas lodes atļauts izmantot pat aizsargājamo sugu aizbaidīšanai, tas ir vilkiem, lai tiem liktu saprast, ka aitas nav paredzētas viņiem.

 9. Cūkas ir gudras,zina ko dara.Mežā cūkas izšauj sakarā ar ĀCM,pilsētā medības aizliegtas.

  • Prieks kam tad ir mednieki, vai aizsargi? Tiem tak ir tie saujamie. Ja policis sauj uz to nabaga “cucin`” , butu smiekligi… Milu jus un visu pasauli, ari mezacukas!

 10. subjekts 33892747 Atbildēt

  Divstobrene…

 11. Kā nezina ko darīt,_ atšaut!!!

 12. saprotu, bises izbeigušās

 13. Ko gaidām? Kad sāks sprāgt ar ĀCM un pilsētnieki ar apaviem izvazās pa visu valsti, tad gan būs krahs. Krievu okupanti no Gruzijas ar zābakiem 2008. g. izvazāja ĀCM pa visu Rašu.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.1
Alūksne +18.8
Daugavpils +22.8
Saldus +22.7
Liepāja +23.4
Jelgava +23.2
Ventspils +16.1
Limbaži +20
Madona +21.6
Rēzekne +20.2
Draugiem Facebook Twitter Google+