×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Juglā krītošs ceļazīmju balsts nosit strādnieku

LETALETA

Ceļazīmju un luksoforu balsts, kas šodien ap pusdienlaiku Rīgā, pie Brīvības gatves 383.nama, nogāzās uz tramvaja sliedēm, krītot nāvējoši traumējis kādu remontstrādnieku.

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere, plkst.11.32 glābēji saņēma informāciju, ka pie Brīvības gatves 383 cilvēkam uzkritis stabs. Kad VUGD darbinieki ieradās notikuma vietā, priekšā jau bija mediķi un policisti.

Noskaidrojās, ka negadījums noticis, veicot remontdarbus un mēģinot ierakt vai izrakt šo stabu. Mediķi konstatēja, ka 52 gadus vecais strādnieks, kuram uzkritis stabs, ir gājis bojā.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis, saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XIII nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību”.

Iespējams, strādnieks nav ievērojis darba drošības noteikumus, tāpēc ceļazīmju balsts uzkritis vīrietim virsū un nāvējoši saspiedis viņa ķermeni. Tomēr precīzi negadījuma apstākļi tiks skaidroti izmeklēšanā, papildināja Sadovskis.

Bojā gājušais ir pašvaldības uzņēmuma “Rīgas luksofors” darbinieks, kurš negadījuma vietā vadījis lielizmēra ceļazīmes uzstādīšanas darbus. Uzņēmuma vadītājs Igors Vrubļevskis aģentūrai LETA pastāstīja, ka šim darbiniekam bijusi vismaz piecus gadus ilga pieredze, taču šoreiz speciālists pārkāpis virkni darba drošības noteikumu, kā rezultātā noticis nelaimes gadījums.

Strādnieks, visticamāk, vēlējies ātrāk padarīt darbu, tāpēc sācis rakt staba pamatus, pirms vēl uz darbu veikšanas vietu atvests autokrāns, ar kura palīdzību stabs bija jānostiprina. Rezultātā nenostiprinātā konsole nogāzusies un stabs uzkritis strādniekam, kurš atradies paša raktajā bedrē.

Par notikušo informēta Valsts Darba inspekcija, sava izmeklēšanas komisija izveidota arī “Rīgas luksoforā”, norādīja Vrubļevskis.

Kā ziņots, šodien ap pusdienlaiku pie Tirzas ielas nolūzuša luksofora dēļ bija slēgta tramvaju kustība Brīvības gatvē. Lai gan luksofors bija uzkritis uz sliedēm, kas ved uz centru, tramvaji nekursēja arī līdz Juglai, jo tad tie netiktu atpakaļ, skaidroja pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksme”.

Kamēr sliežu ceļš nebija atbrīvots no šķēršļa, tramvaji kursēja tikai līdz Rīgas 45.vidusskolai, tur apgriezās un brauca atpakaļ uz centru, līdz ar to pasažieriem bija jārēķinās ar īslaicīgām neērtībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+