×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. marts, 2014
Drukāt

Juka Rislaki: Maigā propaganda jeb populisms Ušakova garā (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Savā intervijā (LA, 13. marts) Nils Ušakovs (SC) ar priecīgu smaidu piedāvā no agrākiem laikiem pazīstamo propagandu: “Esam par to, lai notiktu starptautiska izmeklēšana visos vardarbības gadījumos Ukrainā, sākot ar Kijevu un beidzot ar Krimu.” Viņaprāt, to vajadzētu veikt EDSO. Ušakovs turpina: “Kas par bruņotiem vīriem darbojas Krimā, kāpēc Igaunijas ārlietu ministram bija aizdomas, ka snaiperus algoja jaunā vara.”

Ušakovs vai nu maldina lasītājus, vai tiešām nepārzina šo jautājumu. Šādā gadījumā jāvaicā, vai viņš, bijušais žurnālists, tiešām neseko starptautiskajiem medijiem un savu informāciju iegūst vienīgi no Krievijas?

Pirmkārt, Krievija tiešām aktīvi izplata sarunu ierakstu, kurā Igaunijas ārlietu ministrs piemin baumas, ka Kijevas snaiperi varbūt nemaz neaizstāvēja Janukoviča valdību. Ušakovs nemin to, ka jau vairāk nekā nedēļu zināms: šīs baumas neatbilst patiesībai. To avots esot bijis kāda ukraiņu ārste, kura atradās Maidana laukumā. Kad viņai jautāja, ārste atbildēja, ka neesot teikusi neko tamlīdzīgu. Maidanā visi zināja, kas bija šāvēji.

Ušakova bijušais darba devējs Pirmais Baltijas kanāls nesen izplatīja “informāciju”, ka paši lietuvieši nošāvuši upurus, kuri mira, padomju tankiem uzbrūkot Viļņā 1991. gada janvārī. Apgalvojums, ka Janukoviča pretinieki provocēdami nogalina savējos pieder tai pašai leģendai.

Otrkārt, Ušakovam gan vajadzētu zināt, ka nedz EDSO, nedz arī kādi citi starptautiskie novērotāji vismaz pagaidām Krimā netiek ielaisti. Ceļu aizšķērso vīri ar šautenēm, kuri izšāva brīdinājuma šāvienus pat pret neapbruņotiem civiliedzīvotājiem.

Treškārt, SC laikam gan ir vissliktāk informētā partija Eiropas Savienībā. Tās deputāti nobalsoja pret Saeimas lēmumu par notikumiem Ukrainā, jo “trūkst informācijas par to, kādi spēki atrodas Krimā.” Visa pārējā Eiropa zina, ka tur ir Krievijas armija. Kāds labums SC ir no Ušakova reklamētām īpašām attiecībām ar Putina partiju, kas brāļiem Latvijā nesniedz pat elementārākās ziņas?

Pēc melnā humora izklausās Ušakova teiktais, ka te “nebūs tanki, nevajag uztraukties.” Acīmredzot kaut kāda informācija Rīgas mēram tomēr ir.

Patiess populisms Ušakova garā ir brīdinājums nekritizēt Krieviju pārāk bargi, jo tas izbojās attiecības, un “vai katrs iedzīvotājs gatavs ik mēnesi šķirties no 50 eiro savas algas?” Vai šī informācija būtu smelta no Šlesera vēlēšanu programmas?

Vispirmām kārtām, Latvija ir ES un NATO dalībvalsts, un kā tāda pieder pie Krievijas agresijas kritizētājiem. Turklāt katram Krievijas pilsonim nāktos šķirties no vairāk nekā 50 eiro mēnesī, ja Putinam izdotos sabojāt un pārtraukt Krievijas attiecības ar pārējo pasauli.

Ušakovs izsaka cerīgu vēlmi, lai Ukraina “tiktu pie leģitīmi ievēlētas, demokrātiskā ceļā izveidotas jaunas varas.” Cik zināms, Ukrainai ir leģitīms, demokrātiskā ceļā ievēlēts parlaments, kas izveidoja pagaidu valdību, noteica jaunas vēlēšanas un atlaida prezidentu pēc tam, kad viņš bija ļāvis šaut uz savas valsts pilsoņiem, neparakstīja sarunu līgumu un aizbēga uz Krieviju

Iespējams, ka Ušakovam vajadzētu vairāk ieklausīties Cilēviča kungā, kurš, viņaprāt, ir “labs Eiropas lietu speciālists”…

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Neapšaubāmi Ušakovs ir viens no vissāpīgākajiem augoņiem Latvijas organismā.Latvijas politiķiem kā ķirurgiem ir jāatrod pareiza metode , kā no tā atbrīvoties.

 2. Ivars Graudiņš Atbildēt

  Šeit Ušakovam ir uzsvērts prototips, kam viņš seko un klanās, kas ir viņa mentors, vai ‘krustēvs’ … atgāzies lielā krēslā Kremlī.

 3. ka vins var melot,lai brauc prom lops

 4. Kāda uzvārdu sakritība – Artūrs Priedītis ar propogandu pret latviešu leģionāriem, Ojārs Priedītis – tiesnesis, kurš dod Latvijas ienaidniekiem ieročus latviešu apklusināšanai. Tauta savus dēlus leģionārus vienmēr mīlēs un savai Rīgai maskačkas sarafanu uzvilkt neļaus, kaut arī Bērziņš vai Žīgure vai Straujuma vai Zatlerspavēl mums aizvākties uz mežmalām , pagrabiem, laimūs ne redzētu ne dzirdētu. Nesanāks !

  • Šajā kompānijā Žīguri gan nejauciet. Nemaz nebūtu bijis slikti,ja visi (tikai šoreiz) tos bļaurus būtu piemuļķojuši un viņi vieni paliktu Bastejkalnā aurojam .Tas būtu ļoti smieklīgi.Esmu par 16.marta pasākumu. Paldies Rislaki k-gam!

 5. Vairums latviesi so jau saprot Atbildēt

  Bet ka so visu pateikt Usakova krievalodigai audiencei vinu pasu valoda? Ka to paveikt un kurs to uznemsies?

 6. Arturs Priedītis

  Latviešu nacionālā naida melnā diena

  16.martam faktiski vajadzētu būt latviešu nacionālā naida melnajai dienai pret vācu fašistiem. Vajadzētu būt tā, ka katru gadu 16.martā visā Latvijā latvieši vienoti demonstrē savu nacionālo naidu pret vācu fašistiem. Tā nav priecīga svētku diena, bet gan ir neizdzēšama naida melnā diena pret vācu fašistiem.
  Tādai melnai dienai ir obligāti jābūt latviešu kalandārā. Latviešu kalendārā ir obligāti jābūt melnai dienai, kas ir veltīta tautas naida apliecinājumam pret vācu fašistiem. Protams, tā var būt arī cita diena. Šai dienai nav obligāti jābūt 16.martam. Var izvēlēties arī citu dienu. Taču obligāti tādai melnai dienai ir jābūt latviešu kalendarā. Latviešu tautai obligāti ir jāapliecina savs naids vācu fašistiem. Tas ir jādara regulāri un nepārtraukti, kamēr eksistēs latviešu tauta kā vienots un suverēns etniskais kolektīvs.
  Iemesls tādas dienas nepieciešamībai ir konkrēts un loģiski neapstrīdams – vācu fašisti gribēja iznīcināt latviešu tautu kā nevērtīgu tautu! Atkārtoju, pasvītrojot doto faktu: vācu fašisti gribēja iznīcināt latviešu tautu kā nevērtīgu tautu! Vācu fašisti plānoja pēc savas uzvaras II Pasaules karā iznīcināt latviešu tautu kā nevērtīgu tautu!
  Domāju, lieki ir norādīt, ka tik necilvēciski pret latviešu tautu neviens nav izturējies! Citas tautas pret latviešu tautu ir dažādi izturējušās. Taču nevienas tautas varas elite neplānoja latviešus iznīcināt kā nevērtīgu tautu. To plānoja vienīgi vācu fašisti. Un viņi noteikti būtu iznīcinājuši latviešus, ja būtu uzvarējuši II Pasaules karā. Vācu fašistu uzskatā latvieši ir nevērtīga tauta, kas ir jāiznīcina.
  Domāju, lieki ir atgādināt, cik absurda ir mūsdienu latviešu tautas vienas daļas attieksme pret vācu fašistiem. Vācu fašistu apjūsmošana pēcpadomju laikā katru gadu 16.martā ir visuzskatāmākais piemērs latviešu tautas vienas daļas absurdajai vēsturiskajai atmiņai. Tā vietā, lai nosodītu un vienoti apliecinātu nacionālo naidu pret vācu fašistu plānu iznīcināt latviešus kā nevērtīgu tautu, tautas viena daļa nevēlas zināt un ņemt vērā drausmīgo vēsturisko patiesību. Tautas viena daļa kā spitālīgi apmāta nespēj objektīvi izprast un novērtēt drausmīgo vēsturisko patiesību.
  Nav taču grūti saprast, par ko liecina tautas vienas daļas vēsturiskās atmiņas absurdās kroplības? Tās liecina par to, ka vācu fašistiem varbūt bija taisnība – latvieši ir nevērtīga tauta! Cits izskaidrojums nemaz nevar būt, ja mūsdienu latvieši ar ziediem un dziesmām 16.martā sveic savas slepkavas – latviešu holokausta plānotājus! Cits izskaidrojums nemaz nevar būt, ja ņemam vērā arī rusofobijas izplatības drausmīgo apjomu šodienas latviešu sabiedrībā. Daudzi latvieši nevis nosoda vācu fašistus, bet nosoda savus glābējus! Tā ir neticama situācija! Tā ir nenormāla situācija! Tā neliecina par tautas vērtību! Tauta taču neko nav darījusi, lai likvidētu tautas tās daļas rīcību, kas apkauno visu latviešu sabiedrību! Tauta neko nav darījusi, lai visi latvieši ar cieņu izturētos pret saviem glābējiem, kuri novērsa latviešu holokaustu! Tautas kalendārā nav nacionālā naida melnā diena pret vācu fašistiem! Kamēr latviešu sabiedrībā turpinās 16.marta ārprāts, visai cilvēcei ir tiesības latviešus uzskatīt par nevērtīgu tautu. Tas nav patīkami, bet tas ir pilnā mērā pelnīti!

  • Priedīt, ej, izguli dzērumu!

  • Labāk stingrs un gudrs vergturis, nekā nodzēries muļķa drauģelis.

  • Vai ir vērts spēlēties ar – kā būtu, ja būtu? Kā būtu,ja nebūtu Staļina atbalsta kara sākšanai? Kā būtu, ja nebūtu PSRS un Vācijas sadarbības un draudzības līguma? Kā būtu ja PSRS 2 Pasaules kara sākuma posmā nebūtu Vācijas tuvākā sabiedrotā? Kā būtu, ja PSRS nepiedalītos Polijas iznīcināšanā kopīgi ar Vāciju? Vai turpināt?

  • Domāju, ka tādu melnumu pat Putins neizspļautu.

 7. Ukraina nav padomju urlu problēma.

 8. Tiešām populisms.Divkosis ir zaudējis uzticību.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+