×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Juka Rislaki. Vorkuta! Sacelšanās ieslodzīto nometnē

Vorkuta

Grāmata stāsta par sacelšanos Vorkutas nometnē pēc Staļina nāves 1953. gadā. Stāsta galvenais varonis ir soms Eino Prike un liekot kopā gabaliņu pa gabaliņam viņa dzīvesstāstu, autors atklāj arī baltiešu, ukraiņu un daudzu citu ieslodzīto likteņus.

Jukas Rislaki grāmatā starp daudzajiem faktiem, oficiālajiem dokumentiem, liecībām, intervijām, atmiņu stāstiem un nepublicētiem materiāliem izgaismojas ieslodzīto profesoru, skolotāju, studentu, mākslinieku dzīves. Attiecības starp ieslodzītajiem un pārvaldi, ieslodzītajiem un brīvajiem, brīvajiem un pārvaldi…

“Ja vēstures grāmatu lappušu skaitu noteiktu pēc cilvēcisko ciešanu lieluma, Vorkutai būtu tiesības uz visgarākajām nodaļām.”

Normans Deiviss

“Nē, pārsteidzošā lieta nebija tā, ka nometnēs nenotika dumpošanās un sacelšanās, bet gan tā, ka tās, neskatoties ne uz ko, bija.”

Aleksandrs Solžeņicins

“Pēc Otrā pasaules kara Vorkutā un citās Padomju Savienības nometnēs latviešu un baltiešu, tāpat arī ukraiņu, bija ļoti daudz. Vēstures ironija: tās pašas tautas arī pašlaik ir spiestas izturēt visspēcīgāko spiedienu no Putina Krievijas puses.”

Juka Rislaki

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+