×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. decembris, 2016
Drukāt

Jukas Rislaki grāmatai – Lielā lasītāju balva

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Saņemot balvu, Juka Rislaki pauda prieku par to, ka viņa grāmata ir tik lasīta un populāra Latvijā.

Pagājušās piektdienas pēcpusdienā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” norisinājās akcijas “Atbalsts lauku bibliotēkām” noslēguma pasākums un “Lielās lasītāju balvas 2016” uzvarētāju apbalvošana.

Nominācijā “Tulkotā dokumentālā literatūra” uzvaras laurus plūca izdevniecībā “Lauku Avīze” iznākusī Jukas Rislaki grāmata “Vorkuta! Sacelšanās ieslodzīto nometnē”. Balvu saņēma gan grāmatas autors, gan tulkotāja Gunta Pāvola.

Akcija “Atbalsts lauku bibliotēkām” šogad norisinājās jau piecpadsmito sezonu. Tās vadītāja Biruta Eglīte atzina, ka šajā laikā daudzas pilsētas un novadi tikuši pie jaunām un skaistām Gaismas pilīm, bet ir vietas, kuras vēl gaida savu kārtu, kā, piemēram, Talsi un Bauska. “Šis sarīkojums vienmēr ir kā pateicības reize un paldies teikšana visiem, kuri piedalās un rīko Grāmatu svētkus Latvijā.” “Lielo lasītāju balvu” nosaka lasītāji – izvēloties un lasot grāmatas. Jo vairāk grāmata bibliotēkās lasīta, jo lielāka iespēja saņemt balvu, apkopojot 613 Latvijas bibliotēku lasītāju izvēles. Balvu “Lauku Avīzes” izdevniecības autoram Jukam Rislaki un tulkotājai Guntai Pāvolai pasniedza dārznieki, daudzu grāmatu un publikāciju autori Guna un Jānis Rukšāni. J. Rislaki pauda prieku par to, ka viņa grāmata ir lasīta un populāra Latvijā, jo viņa dzimtenē Somijā tā tik lielus panākumus nav guvusi. Šobrīd grāmata tulkota vēl vairākās valodās, tostarp lietuviešu, igauņu un ukraiņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+