×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
4. marts, 2012
Drukāt

Jūlija beigās Kandavā notiks nometne “3×3”

gulbji

No 22.jūlija līdz 29.jūlijam Kandavā notiks pasaules latviešu ģimeņu “3×3” saiets, aģentūra LETA uzzināja Kandavas novada pašvaldībā.

Arī Kandavas novada iedzīvotāji, nekļūstot par “3×3” pastāvīgajiem dalībniekiem, bet samaksājot simbolisku dalības maksu, varēs apmeklēt atsevišķas nodarbības un referātus, tikties ar interesentiem cilvēkiem, piedalīties vakara daudzveidīgajās programmās un citās aktivitātēs, informēja Kandavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Gudriķe.

Pieteikties varēs pie nometnes vadītājiem arī nometnes laikā. Tiks piedāvātas aptuveni 40 dažādas tēmas – ģimeņu semināri, kurus vadīs Līga Ruperte un Māra Tupese no ASV, ētikas un reliģijas semināri, kurus vadīs mācītājs Māris Ķirsons no Kanādas, būs zāļu sieva Līga Reitere, daudz praktisku darbošanos keramikā, rotu kalšanā, ādas apstrādē, metālapstrādē, biškopībā, floristikā, porcelāna apgleznošanā, un citās prasmēs – šīs nodarbības vadīs vietējie amatnieki.

Teātri spēlēt mācīs režisors Valdis Lūriņš, piedalīsies folkloras kopas, notiks nakts orientēšanās un tradicionālais nakts basketbola turnīrs. Atsevišķas ievirzes būs bērniem, pavisam mazajiem – bēbīšu skoliņa.

“3×3” saieta dalībnieki dzīvos Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikumā, aktivitātes notiks gan stadionā, gan Bruņinieku pilskalnā, gan citās vietās Kandavā. Plānota plaša novada iepazīšanas ekskursija.

Saieta gaitā visiem jāievēro viens no “3×3” likumiem – jāuzrunā vienam otru uz “tu”. Paredzēts, ka uz saietu ieradīsies ap 300 dalībnieku.

Pasaules latviešu saieti tiek rīkoti, lai padziļinātu latviskās zināšanas un stiprinātu latviskas ģimenes, sekmētu latviešu draudzību visos kontinentos un latviskās kopības izjūtu un kultūrvidi Latvijā.

“3×3” nozīmē, ka pavadīt nedēļu kopā aicinātas visas trīs paaudzes – bērni, vecāki un vecvecāki no trejām pusēm – no rietumiem, austrumiem un Latvijas.

Kandavas “3×3” saieta organizatori ir Daiga un Aldis Bitinieki no Kuldīgas. Bitinieku ģimenei šis būs ceturtais organizētais un vadītais “3×3” saiets. Līdz šim Daiga un Aldis vadījuši saietus Skrundā, Kalnos un Kazdangā.

No 1981.gada, kad pirmo nometni ASV Garezerā noorganizēja Līga Ruperte kopā ar vīru Arnoldu Rupertu, notikušas 187 nometnes, kopā pulcējot 27 893 dalībniekus.

Visi lektori saietā strādā bez atlīdzības, tā ir šīs kustības tradīcija kopš tās rašanās.

Kandavas “3×3” saieta simbols būs pakavs, jo pilsētas vārdam ir vairāki skaidrojumi – viens no tiem kandave – zirga atstātās pēdas dūkstīs. Pakavs rotās arī saieta suvenīrus, un saieta motīvs būs – katrs pats savas laimes kalējs.

No 8.jūlija līdz 15.jūlijam pasaules latviešu ģimeņu saiets – nometne “3×3” – norisināsies Kocēnu novada Kocēnos, aģentūru LETA informēja Kocēnu novada domē. Kā informē saieta organizatori Dina un Reinis Cepļi, šī gada nometnes tēma ir atāls – pēc noganīšanas vai nopļaušanas ataugusi zāle – kā simbols cilvēkos esošajam spēkam un jaunām izaugsmes iespējām.

Šogad “3×3” nometnes Latvijā notiks Kocēnos un Kandavā, kā arī Īrijā, Sidnejā, Austrālijā, Anglijā un Katskiļos, un Garezerā ASV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+