×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. augusts, 2016
Drukāt

Jūlijā partijām ziedots 61 tūkstotis eiro; visvairāk – “Saskaņai” (3)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Latvijā reģistrētajām partijām vai to apvienībām šā gada jūlijā kopumā ziedots 61 443 eiro, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) datubāzē esošā informācija.

No kopējā ziedojumu apjoma teju trešdaļu saņēmusi “Saskaņa”, kas mēneša laikā ziedojumos saņēmusi 21 655 eiro. Ievērojamākos ziedojumus veikuši Jurijs Močuļskis un Igors Solovjovs ar 4000 eiro katrs, kā arī Ivans Ivanovs un Maksims Tolstojs ar 3000 eiro ziedojumiem katrs.

Divām koalīcijas partijām – ZZS un “Vienotībai” ziedots mazāk nekā “Saskaņai”. ZZS un tajā ietilpstošo partiju (Latvijas Zaļā partija un Latvijas Zemnieku savienība) jūlijā ziedojumos saņēmušas 10 850 eiro, starp kuriem 5000 eiro atvēlējis Intars Šulcs. Savukārt “Vienotība” saņēmusi 10 931 eiro. Gandrīz pusi – 5000 eiro ziedojumu – veicis Dins Šmits.

Tikmēr Nacionālā apvienība mēneša laikā ziedojumos guvusi 2762 eiro, no kuriem 1000 eiro atvēlējis Kaspars Banders.

Desmit tūkstoši eiro ziedoti partijai “Latvijas Attīstībai”, kurai pa 5000 eiro atvēlējis Olafs Berķis un Jānis Berķis katrs. “Latvijas Attīstībai” iepriekšējās parlamenta vēlēšanās ieguva 0,89% vēlētāju atbalstu, lai arī priekšvēlēšanu kampaņā ieguldīja vairāk nekā 800 tūkstošus eiro. Šogad šis politiskais spēks līdz šim bija saņēmis aptuveni 50 tūkstošus eiro lielus ziedojumus.

Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa partija “KPV.LV” pirmajā mēneša laikā kopš ir atvērusi bankas kontu ziedojumiem, saņēmusi 325 eiro, no kā vienu 20 eiro ziedojumu nav pieņēmusi un atskaitījusi atpakaļ.

Kopējā ziedojumu apjomā jūlijā ir jaušams kritums, jo gada pirmā pusgada laikā (1.janvāris līdz 30.jūnijs) partijām tika ziedoti 481 382 eiro, kas mēnesī veido vidēji 80 230 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Aizvien jauni pierādījumi tam, kā interesēs šis okupantu un imigrantu pēctecis darbojas.

  2. Debīlie rīdzenieki mutes pavēruši tikai noskatās, ka tiek tukšots Rīgas budžets.

  3. Protams,ka sanemot kadu amatu kremla cekistu politiskas apvienibas Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ ,ES un NATO Valsti Latvija,piederosajam SIA RNP ,Rigas Brivosta,Rigas Satiksme u.t.t. ir jasamaksa nodokli partijai.
    Ko dara ES un NATO Valsts Latvijas drosibas institucijas ? Vai VID ari bus kremla cekistenes,un Valsts budzeta izlaupitajas vadiba ?

Draugiem Facebook Twitter Google+