Dabā
Laika ziņas

Jūlija pēdējā dienā būs tveice līdz +32 grādiem, daudzviet Kurzemē līs un dārdēs pērkons0


Stārķis ligzdā, 11.07.2018.
Stārķis ligzdā, 11.07.2018.
Foto – LETA/Ivars Soikāns

31.jūlija rītā Vidzemē un Latgalē ir pārsvarā skaidrs laiks, bet Kurzemē un Zemgalē mākoņi daļēji sedz debesis, liecina meteoroloģiskā informācija.

Nav nokrišņu. Pēdējā diennaktī daudzviet valstī īslaicīgi lija un dārdēja pērkons, reģistrēti vairāk nekā septiņi tūkstoši zibens uzplaiksnījumu – zibeņoja galvenokārt Kurzemē, Zemgalē un Vidzemes rietumu daļā.

Lai gan vietām lietus applūdināja ielas un vējš lauza kokus, novērojumu stacijās lielākais reģistrētais nokrišņu daudzums bija 19 milimetru Staļģenē, stiprākās vēja brāzmas – 18 metru sekundē Stendes apkaimē.

Minimālā gaisa temperatūra naktī uz otrdienu bija +15..+20 grādu, vien Rīgas centrā termometra stabiņš nenoslīdēja zemāk par +21 grādu un aizvadīta ceturtā tropiskā nakts pēc kārtas un devītā šomēnes.

Otrdienas rītā Latvijā pūš lēns vējš, galvenokārt no austrumiem, un vietām saglabājas bezvējš. Sagaidāms, ka deviņos rītā gaiss būs iesilis līdz +21..+26 grādiem.

Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien bija +25..+29 grādi Kurzemes piekrastē un +29..+34 grādi pārējā Latvijā, tajā skaitā +33 grādi galvaspilsētas centrā un +34 grādi lidostā “Rīga”.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 30.jūlijā bija +38..+39 grādi Spānijā un Itālijā, kā arī Francijas un Krievijas dienvidos. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz otrdienu +2 grādi kalnos Islandē.

Otrdien Latvijas austrumos gaidāms sauss un pārsvarā saulains laiks, bet daudzviet Kurzemē, kā arī vietām Zemgalē un Vidzemes rietumu daļā līs un dārdēs pērkons, prognozē sinoptiķi.

Līdzīgi kā pirmdien, pērkona negaiss vietām atnesīs stipru lietu un vēju, lokāli iespējama krusa un vētra.

Galvenokārt pūtīs lēns dienvidaustrumu vējš, ko piekrastē nomainīs jūras brīze.

Maksimālā gaisa temperatūra būs +29..+32 grādi, par 1-3 grādiem mazāka tveice gaidāma vietām valsts austrumos un Kurzemē.

Rīgā jūlija pēdējā dienā pastāv neliela iespēja sagaidīt pērkona negaisu. Pūšot lēnam dienvidaustrumu vējam, saule gaisu sakarsēs līdz +31..+32 grādiem.

Laikapstākļus nosaka augsta spiediena apgabals. Atmosfēras spiediens 766-768 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka stiprs karstums turpināsies līdz ceturtdienai, 2.augustam. Spēkā arī brīdinājums par augstu ugunsbīstamību mežos.

LA.lv