×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Jūlijā Rīgu pieskandinās skolēnu kori

Foto - LETAFoto - LETA

Apmēram 37 tūkstoši dažāda skolas vecuma dziedātāju un dejotāju no visas Latvijas, kā arī no latviešu kopienām ārvalstīs nākamgad no 6. līdz 12. jūlijam Rīgu pieskandinās XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

Svētki būs vērienīgi, mūsdienīgi un iezīmēsies ar vairākām jaunām norisēm, – vakar preses konferencē atzina svētku Rīcības komitejas izpilddirektore, Valsts izglītības satura centra (VSIC) vadītāja vietniece Agra Bērziņa. Pirmo reizi tajos piedalīsies latviešu diasporas kolektīvi no Minsteres (Vācija), Londonas (Apvienotā Karaliste), Bostonas (ASV), Dublinas (Īrija) un pat tālās Melburnas Austrālijā. Svētku virsdiriģenti būs Eduards Grāvītis, Kaspars Ādamsons, Māris Sirmais, Mārtiņš Klišāns, Arvīds Platpers, Romāns Vanags, Gints Ceplenieks un Edgars Vītols, bet Goda virsdiriģents Jānis Erenštreits.

“Svarīgākais ir jau laikus padomāt par Noslēguma koncertu (tas paredzēts 12. jūlijā), kura izveidē jāmācās arī no iepriekšējos lielajos svētkos pieļautajām kļūdām,” teica svētku mākslinieciskās padomes vadītājs Raimonds Pauls. Diriģents Edgars Vītols – līdz ar Gintu Ceplenieku viņš ir Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs – atklāja, ka tas laika ziņā nepārsniegs divarpus stundas un ka koncerta laikā jaunie dziedātāji izdziedās gan Tēvzemes mīlestību, gan jauniešu savstarpējās attiecības, kuras būs atveidotas Kārļa Lāča un Ērika Ešenvalda mūzikā. Būs arī tautasdziesmu, kā arī populārās mūzikas sadaļa, kurā dziedās Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Valta Pūces u. c. darbus. Koncerta izskaņā kopkoris dziedāšot “The Sound Poets” dziesmu “Kalniem pāri”, kā arī Renāra Kaupera “Manu dziesmu”.

Vairāk nekā 15 tūkstoši dejotāju no 1250 kolektīviem šobrīd aizrautīgi gatavojas svētku Deju lieluzvedumam, kas 10. un 11. jūlijā notiks “Daugavas” stadionā. Lai gan par stadiona gaidāmo pārtapšanu par modernu atpūtas un sporta kompleksu ar Eiropas fondu naudas atbalstu tiek runāts jau gadu gadiem, skaidrs, ka šajos svētkos vēl nekas būtiski nemainīsies. Svētku rīkotāji gan mierina, ka vismaz stadiona segums būs sakārtots – dejotājiem vairs nedraudēšot traumas. Pēc ilgiem laikiem svētkos piedalīsies arī pavisam mazi dejotāji – pirmskolnieki.

Svētki no valsts budžeta izmaksās 4,2 miljonus eiro, kam vēl nāks klāt atbalstītāju līdzfinansējums un ieņēmumi no biļešu tirdzniecības. Biļetes uz svētkiem sāks tirgot 2015. gada aprīļa beigās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+