Latvijā
Sabiedrība

Jūlija sākumā Brīvdabas muzejā tiksies Latvijas pirtnieki un biškopji 16

Foto – Uldis Muzikants

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 9. un 10. jūlijā notiks latviskie pirts un medus svētki, kuros piedalīsies Latvijas pirtnieki un biškopji, aģentūra LETA uzzināja muzejā.

Svētku laikā varēs siet pirtsslotas un mācīties pagatavot zāļu tējas. Tāpat muzejā vienkopus sabrauks biškopji no visas Latvijas, lai iepazīstinātu ar bitenieka profesijas noslēpumiem, medus šķirņu dažādību un citiem biškopības produktiem. Medus pirtī dziedina, stiprina veselību un dara skaistus.

Muzeja teritorijā būs nodalīta pirts zona, radošo darbnīcu zona, folkloras zona, amatniecības zona un bērnu zona.

Apmeklētājiem latvisko pirts un medus svētku laikā būs pieejama latviskā pirtošanās pirtīs, amatnieku un biškopju tirdziņš, netradicionālās medicīnas, dziednieku un astrologu meistarklases, masieru meistarklases, radošās darbnīcas, kā arī spēles bērniem, dziesmas rotaļas un danči.

Svētku pirmajā dienā upes pļavā notiks svētku ieskandināšanas apļa rituāls, bet vakarā ar dziesmām un dejām muzicēs Guntis Skrastiņš ar grupu “No pus vārda”, savukārt svētku otrajā dienā notiks svētku noslēguma apļa rituāls upes pļavā. Abas pasākumu dienas varēs piedalīties lielā pirts paklāja darināšanā no svaigiem koku zariem un pļavas ziediem.

LA.lv