×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2013
Drukāt

Jūlija sākums bijis siltāks un daudz sausāks nekā parasti

LETALETA

Jūlija pirmajā dekādē Latvijas lielākajā daļā pastiprinājies sausums – nokrišņu daudzums valstī vidēji bija tikai 28 procenti no nomas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

Sausums visvairāk skāris Latgali un Sēliju, kur šomēnes vietām vēl nav bijis nekādu nokrišņu. Lietus trūkums ir arī Vidzemē, lai gan vietām Rīgas reģionā bija ļoti stiprs lietus 5.jūlijā, tostarp Siguldā nokrišņu daudzums šajā dienā sasniedza 30 milimetru jeb 90 procentu no dekādes normas, vēl vairāk lija Ādažos un Baltezerā.

Mitrākais laiks saglabājas Kurzemē, Baltijas jūras piekrastē nokrišņu daudzums jūlija sākumā bija 60-98 procenti no ilggadējā vidējā rādītāja.

Jau ziņots, ka daudzviet Latvijā ir augsta ugunsbīstamība. Mežos un purvos aizliegts kurināt ugunskurus, dedzināt atkritumus, nomest degošus sērkociņus, izsmēķus vai citus gruzdošus priekšmetus, kā arī veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Jūlija pirmās dekādes vidējā gaisa temperatūra bija 1,4 grādus augstāka par normu. Perioda vissiltākās dienas bija 4. un 5.jūlijs, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra pakāpās četrus grādus virs normas, dienā sasniedzot +25..+30 grādu, 5. jūlijā Latgalē gaiss sakarsa līdz +31 grādam.

4.jūlijā vienā, bet 5.jūlijā septiņās novērojumu stacijās tika reģistrēts jauns maksimālās gaisa temperatūras rekords. Savukārt dekādes visvēsākā diennakts bija 1.jūlijs, kad termometra stabiņš visā Latvijā dienā sasniedza tikai +17…+20 grādu. Vairākās naktīs gaisa temperatūra vietām pazeminājās līdz +7 grādiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+