Pasaulē
Eiropa

Jūlija Skripaļa jau nogādāta drošā vietā4

Jūlija Skripaļa Foto no Facebook/REUTERS/LETA

Papildināta visa ziņa.

Bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa meita Jūlija, kura reizē ar tēvu Lielbritānijā tika saindēta ar nervus paralizējošu vielu, pirmdienas vakarā izrakstīta no slimnīcas, otrdien pavēstīja Solsberi apgabala slimnīcas amatpersona.

33 gadus vecā Jūlija Skripaļa izrakstīta no slimnīcas, jo “ārkārtīgi labi” reaģējusi uz ārstēšanu, kas tiks turpināta ārpus slimnīcas, sacīja ārste Kristīne Blanšārda.

“Tas nav noslēgums viņas ārstēšanai, bet iezīmē svarīgu robežšķirtni,” Blanšārda sacīja žurnālistiem pie slimnīcas.

Sergejs Skripaļs, kurš ir 66 gadus vecs, atguvies lēnāk, bet tiks izrakstīts no slimnīcas vēlāk, viņa piebilda.

Jūlija Skripaļa pēc izrakstīšanas nogādāta drošā vietā, vēsta raidorganizācija BBC.

Krievijas vēstniecība pauda gandarījumu par Jūlijas Skripaļas iznākšanu no slimnīcas, vienlaikus mudinot nekavējoties sniegt “pierādījumus tam, ka tas, kas ar viņu notiek, notiek pēc viņas brīva prāta”.

Skripaļs un viņa meita Jūlija 4.martā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu “Novičok”.

Solsberi slimnīcas amatpersonas pagājušajā nedēļā ziņoja, ka Jūlija Skripaļa strauji atgūst spēkus un gaida dienu, kad jutīsies pietiekami labi, lai varētu pamest slimnīcu.

Slimnīca ziņoja, ka arī Sergeja Skripaļa veselības stāvoklis strauji uzlabojas.

Lielbritānija un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

Šī ir pirmā reize kopš Otrā pasaules kara, kad Eiropā pielietots ķīmiskais ierocis, un incidents vēl vairāk saspīlējies Maskavas un Rietumu attiecības, abām pusēm izraidot ievērojamu skaitu pretējās puses diplomātu.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons savas valsts parlamentā skaidroja, ka Krievija uzbrukumu sarīkojusi, lai iebiedētu potenciālos pārbēdzējus, kā arī mobilizētu elektorātu pirms prezidenta vēlēšanām.

LA.lv