Dainas Geidmanes foto

Novērtē drāmas “Pēc Jūlijas jaunkundzes” kaislības fotostāstā 0

Dailes teātra Mazajā zālē 25. martā skatītāju vērtējumam tiks nodota Patrika Mārbera kaislību drāma “Pēc Jūlijas jaunkundzes” Lauras Grozas-Ķiberes režijā. Jūlijas jaunkundzes lomā Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Kristīna – Kristīne Nevarauska, Džons – Dainis Grūbe.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

P. Mārbera luga veidota pēc Augusta Strindberga lugas “Jūlijas jaunkundze” motīviem. Režisore sarunā pirms pirmizrādes par savu jaunāko darbu teic: “P. Mārbers nebūtu šo savu versiju “Pēc Jūlijas jaunkundzes” radījis bez Strindberga absolūti talantīgā autordarba, pats atzīstot, ka dziļi apbrīno Strindbergu. Attiecīgi arī režisori, iestudējot šo lugu dažādos laikos, interpretē notikumus gan pēc savas pieredzes, gan laika gara. Šī ir viena no tām lugām, kuras izrāžu versijas laikam esmu redzējusi visvairāk, pārliecinoties, cik tās spēj būt atšķirīgas, pateicoties interpretāciju iespējām. Tas, kas man patīk Mārbera versijā, ir tas, ka lugas varoņu konflikts ir daudz nežēlīgāks, brutālāks… tāds kā burtiskāks. Strindberga lugas versija ir poētiskāka, simboliskāka. Mārbers konfliktu būvē asāk, dodot varoņiem iespēju izteikt sevi verbāli konkrētāk. “Jūlijas jaunkundze” parasti tiek traktēta kā mīlestības vai attiecību trīsstūris, bet mūsu gadījumā ir attiecību četrstūris. Esam “bariņā” paņēmuši arī Jūlijas tēvu. Viņš ir ļoti būtisks spēlētājs un būtībā arī iniciators šī vakara norisēm, neskatoties uz to, ka lugā viņa fiziskās klātbūtnes nav.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Darbība norisinās vasaras saulgriežu naktī, kas atbrīvo dēmonus, kuri slēpjas dabā un cilvēkos. Lauku mājā bagātā, skaistā, ambiciozā nama saimniece Jūlija kalpotāju virtuvē uzmeklē Džonu – sava tēva šoferi. Pārbaudot savas jauniegūtās brīvības robežas, attiecības starp nama saimnieci un tēva kalpotāju iegūst jaunus pavērsienus. Kaislīgā nakts izvēršas cīņā uz dzīvību un nāvi, kurā izdzīvos stiprākais. Jūlijas jaunkundzei būs jāatrod izeja no sarežģītā stāvokļa. “Manuprāt, personāži šajā naktī beidzot ir drosmīgi, lai gan līdz šim sevi vairāk apliecinājuši kā bailīgus. Šonakt viss iegūst īpaši radikālas izpausmes formas, jo drosme ir bijusi aizturēta, maz praktizēta un tāpēc šonakt jo īpaši draudīga, sprādzienbīstama. Tas, kāpēc visi klātesošie ir bailīgi… Par to daudz varētu pastāstīt klātneesošais Jūlijas tētis,” stāsta režisore.

Zviedru dramaturga un rakstnieka Augusta Strindberga luga “Jūlijas jaunkundze” sarakstīta 1888. gadā, kas kļuva ne tikai par pasaulē visvairāk zināmo A. Strindberga darbu, bet arī ir piedzīvojusi neskaitāmas interpretācijas gan kino, gan teātrī. Savukārt Patriks Alberts Krispins Mārbers, britu aktieris un režisors, dramaturgs un scenārists, kritiķu dēvēts par mūsdienu britu jaunās drāmas autoru, 1995. gadā pēc A. Strindberga darba motīviem sarakstījis drāmu “Pēc Jūlijas jaunkundzes”.

Iestudējuma vizuālo noformējumu veidos scenogrāfs “-8”, lietuviešu kostīmu māksliniece Jolanta Rimkute un gaismu mākslinieks Jānis Sniķers.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.