×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. jūlijs, 2014
Drukāt

Jūlijs – siltāks un sausāks nekā parasti; upēs ūdens iesilis līdz +24 grādiem

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Karstā laika ietekmē ūdens Latvijas upēs vietām ir iesilis līdz pat plus 24 grādiem, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Vidzemes upēs ūdens temperatūra ir plus 17, plus 22 grādu robežās, Latgales upēs ūdens ir plus 20, plus 23 grādus silts. Zemgales upēs ūdens temperatūra svārstās no plus 21 līdz plus 24 grādiem, bet Kurzemes upēs – no plus 19 līdz plus 22 grādiem,

Latvijas ezeros ūdens temperatūra ir ap plus 21, plus 23 grādiem.

Arī jūras piekrastē ūdens temperatūra ir salīdzinoši augsta. Siltāks ūdens ir līča piekrastē, kur ir ap plus 20 grādiem. Par pāris grādiem ir vēsāks Kurzemē, Baltijas jūras piekrastē – ap plus 18 grādiem.

Jūlija otrajā dekādē gaisa temperatūra bija augstāka par normu, bet nokrišņu daudzums nav sasniedzis normu. Otrajā dekādē vidējā gaisa temperatūra bija plus 18,7 grādi, kas ir 1,6 grādus augstāka par ilggadīgajiem vidējiem rādītājiem. Visās dienās, izņemot 11.jūliju, diennakts maksimālā gaisa temperatūra teritorijā kopumā bija augstāka par plus 25 grādiem.

Tomēr neskatoties uz augstajām gaisa temperatūrām, nevienā no otrās dekādes datumiem netika pārsniegti konkrēto dienu karstuma rekordi. Kamēr dienas bija karstas, naktīs vietām gaisa temperatūra bija salīdzinoši zema, piemēram, naktī uz 19.jūliju Vičakos minimālā gaisa temperatūra bija vien plus 6,2 grādi.

Nokrišņu daudzums lielākajā daļā valsts nav sasniedzis normu. Izņēmums ir tikai Sīļu un Alūksnes novērojumu stacijas. Piemēram, Sīļos dekādes nokrišņu summa bija 46 milimetri jeb 181% no dekādes normas. Šāds rādītājs sasniegts pateicoties lietusgāzēm 15.jūlijā, kad deviņu stundu laikā nolija gandrīz 40 milimetri nokrišņu.
Piecās no desmit dekādes dienām Latvijas teritorijā atsevišķās vietās vai plašākā teritorijā tika reģistrēts pērkona negaiss.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.5
Alūksne +19.4
Daugavpils +13.4
Saldus +17
Liepāja +17.3
Jelgava +19
Ventspils +24.1
Limbaži +21
Madona +19
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+