×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2013
Drukāt

Jumiķi sacenšas čempionātā

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Pagājušās nedēļas nogalē notika ikgadējais biedrības “Latvijas jumiķu apvienība” organizētais čempionāts jumiķiem, kuri rādīja savu prasmi ieklāt skārda, dakstiņu, bitumena šindeļu un plakanos jumtus.


 

Latvijas jumiķu čempionātā sacensības notika grupās gan pēc vecuma (jaunieši līdz 26 gadiem un pieaugušie), gan izvēlētā jumta seguma tipa. Daudziem tas bija arī kā praktiskais eksāmens zeļļa, meistara kvalifikācijas iegūšanai un Amatnieka kartes saņemšanai. Paveikto darbu profesionāļu žūrija vērtēja pēc kvalitātes un ātruma. Jauniešiem uzvara Latvijas Jumiķu čempionātā tradicionāli dod iespēju kandidēt Starptautiskās jumiķu federācijas (IFD) rīkotajā pasaules čempionātā nākamgad. Jāatgādina, ka 2012. gadā pasaules čempionātā Šveicē jumiķa aroda zellis Valdis Vucāns izcīnīja otro vietu.

Čempionāta laikā varēja izsekot dakstiņa, skārda, bitumena šindeļa un plakano kausējamo jumtu likšanas tehnoloģijas īpatnībām. Apmeklētājiem Jumtu dienu laikā bija iespēja dabā iepazīties ar dažāda tipa jumta segumu izvēli, priekšrocībām un trūkumiem, saņemt konsultācijas par jumta kon­strukcijām, materiālu uzklāšanas tehnikām, kā arī jumta logiem un to montāžu.

“Jumiķim ir daudz darba, un var droši prognozēt, ka tā būs vēl daudzus gadus. Tomēr Latvijā tagad akūti trūkst kvalificētu jumtu klāšanas speciālistu,” stāsta “Latvijas Jumiķu apvienības” valdes priekšsēdētājs Ilmārs Jurjāns. “Galvenais iemesls ir tas, ka nepastāv profesionālas arodvidusskolas programmas, kā arī darba spēka emigrācija. Lai veicinātu jumiķa aroda popularitāti un vairotu viņu skaitu, kā arī izvērtētu jumiķu praktiskās iemaņas, organizējam čempionātus.” Pasākumu atbalstīja daudzi nozares attīstībā ieinteresēti uzņēmumi: “K-rauta”, “Monier”, “Velux”, “JMR”, “Bosch”, “Wolfin”, “Techno Nicol”, “Celtnieks 95”, “Niedru jumti”, “Jumtu meistars” un “RE&RE”.

 

 

Uzziņa

Latvijas Jumiķu čempionāta rezultāti

* Dakstiņu jumtu disciplīnā pieaugušo grupā uzvarēja Aleksandrs Kozlovskis un Egils Bajārs, jauniešiem – 
Atis Sirmbārdis un Mareks Mačs.

* Skārda jumtu likšanā 1. vietu izcīnīja 
Valentīns Jerofejevs, jauniešu grupā – 
Gundars Bokta un Kristaps Elksnis.

* Bitumena šindeļus visprasmīgāk uzklāja Aleksandrs Malkovs un Igors Suhodubs.

* Bitumena un PVC ruļļu materiālu disciplīnā par laureātu kļuva Ilmārs Zālīte.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+